cleansynto
usvo
professional_line_grey

Znak jakości EELQMS na naszych etykietach

Czerwona kropla oleju to symbol / logo nowego programu ATIELa dotyczącego zarządzania jakością o nazwie EELQMS (European Engine Lubricant Quality Management System). Program ten został wprowadzony na początku 2018 roku. Logo EELQMS na etykietach olejów, informuje, że producent produktu podpisał z ATIEL deklarację zgodności Letter of Conformance (LoC) i działa zgodnie z zasadami i wytycznymi dotyczącymi jakości określonymi w tym dokumencie. Pośród innych postanowień, LoC określa specyfikacje ACEA (European Oil Sequences) i wymagania z nimi związane jako standardy dla olejów silnikowych. Zgodność z tymi wymaganiami jest kontrolowana i zapewniana za pomocą regularnych tajnych testów, podczas których próbki produktów produkowane przez sygnatariuszy LoC są kupowane na otwartym rynku i poddane analizie laboratoryjnej. Wielu producentów silników będzie od teraz aprobować tylko oleje produkowane przez sygnatariuszy LoC (np. Scania i Volvo Trucks).

ATIEL

Stowarzyszenie Europejskich Producentów Olejów Smarnych, które reprezentuje ich interesy w negocjacjach z producentami silników.

ACEA

Association des Constructeurs Europeens d’Automobiles (stowarzyszenie europejskich producentów samochodów) Członkowie obejmują kluczowych europejskich producentów takich jak Daimler, VW, BMW, PSA itp.

EELQMS

Europejski system zarządzania jakością środków smarnych, program określający minimalne standardy dla olejów silnikowych.

SAIL

Firma usługowa, która rejestruje firmy biorące udział w LoC w imieniu ATIEL

RAVENOL® Professionals

Nie masz jeszcze konta?