RAVENOL Motobike Engine Cleaner Shot 100ml Zobacz większe

RAVENOL Motobike Engine Cleaner Shot 100ml

Skuteczny koncentrat czyszczący z komponentami smarującymi do efektywnego czyszczenia wszystkich silników motocyklowych.

Więcej szczegółów

Gdzie kupić? Dobierz olej

Więcej informacji

Opis produktu:

RAVENOL Motobike Engine Cleaner Shot to wysoce skuteczny koncentrat czyszczący z komponentami smarującymi do efektywnego czyszczenia wszystkich silników motocyklowych (z katalizatorem jak i bez). Może być stosowany we wszystkich motocyklach do czyszczenia obwodu olejowego w celu usunięcia brudu, żywicy, pozostałości, osadów koksowniczych i szlamu. Intensywnie czyszczące środki powierzchniowo czynne skutecznie usuwają te zanieczyszczenia podczas spuszczania zużytego oleju, neutralizując w ten sposób szkodliwe kwasy silnikowe. Zapewnia tym samym mniejsze zużycie paliwa, lepsze osiągi silnika, mniejsze zużycie komponentów i dłuższą żywotność katalizatora. Jest odpowiedni do motocykli z mokrym sprzęgłem.

 

Wskazówki dotyczące zastosowania:

RAVENOL Motobike Engine Cleaner Shot dodaje się do ciepłego oleju silnikowego.

Zakres zastosowań:

·        Układ olejowy i smarowania czterosuwowych silników motocyklowych i skrzyni biegów. Do wszystkich olejów   silnikowych na bazie olejów mineralnych i syntetycznych.

·        Wszystkie motocykle, z wyjątkiem motocykli ze sprzęgłem w kąpieli olejowej.

·        W przypadku podejrzenia wytworzenia się czarnego szlamu, szczęku popychaczy hydraulicznych, utraty ciśnienia w obszarze pierścieni tłokowych.

·        Przed wymianą oleju i przy opóźnieniu wymiany oleju.

·        Przed przechowywaniem motocykla należy zabezpieczyć silnik i skrzynię biegów.

Zastosowanie: Przed wymianą oleju dodać zawartość puszki do ciepłego oleju silnikowego. Olej nie może być poniżej minimalnego poziomu. Dla lepszego efektu pozwól na obieg przez 15 minut. Następnie natychmiast wymienić olej i filtr.

Dozowanie: 100 ml RAVENOL Motobike Engine Cleaner Shot wystarcza do jednego zastosowania, niezależnie od producenta i wielkości silnika.

 

Właściwości:

·        Neutralny względem materiałów uszczelniających.

·        Poprawia osiągi silnika poprzez usuwanie osadów.

·        Wydłuża żywotność silnika.

·        Czyści cały układ oleju i smarowania.

·        Neutralizuje i chroni układ smarowania przed szkodliwymi kwasami silnikowymi.

·        Działa jako środek zaradczy dla brudnych silników.

·        Chroni przed utratą kompresji w obszarze pierścieni tłokowych.

 

 

Parametry techniczne:

Właściwości

 

Jednostka

Dane

Badanie zgodnie z

Kolor

 

 

żółty

 

Gęstość

przy 20 oC

kg/m3

805

EN ISO 12185

 

Uwagi:

Wszystkie podane dane są wartościami przybliżonymi i podlegają wahaniom przyjętym w handlu. Wszystkie dane odpowiadają obecnemu stanowi wiedzy i naszego rozwoju. Zastrzega się zmiany. Wszystkie odniesienia do normy DIN służą tylko opisaniu wyrobu i nie stanowią gwarancji. W przypadkach problematycznych żądać porady technicznej.