cleansynto
usvo
professional_line_grey

Regeneracja konwerterów

Specjalizujemy się w kompleksowej i profesjonalnej naprawie oraz regeneracji konwerterów do wszystkich rodzajów automatycznych skrzyń biegów samochodów osobowych. Posiadamy nową i profesjonalną linię do regeneracji, firmy Kinergo.

Jesteśmy dysponentem dwupalnikowego automatu spawalniczego, który pozwala na maksymalną dokładność łączenia połówek konwertera. Mamy urządzenie do testowania luzu osiowego, sprawdzania szczelności, ustawienia wstępnego naprężenia Lock-up’u w nowoczesnych konwerterach oraz wyważarkę.

Doświadczenie
i gwarancja jakości

Doświadczenie posiadane w pracy z konwerterami pozwala nam sprawnie weryfikować usterki, a nowoczesny park maszynowy przeprowadzać każdy z etapów regeneracji na specjalistycznych urządzeniach. W wyniku uzyskujemy sprzęgła hydrokinetyczne wysokiej jakości, na które udzielamy 18 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów.

Wszystkie produkty po zakończonej regeneracji poddawane są specjalistycznym testom. Jeśli sprzęgło nie przejdzie któregoś z nich nie zostaje wysłane do klienta.

Objawy uszkodzenia

Najczęstsze usterki sprzęgieł hydrokinetycznych to uszkodzenie okładziny Lock-up’u, uszkodzenie uszczelnień, elementów sprężystych, amortyzujących i tłumiących, a także uszkodzenie łożysk i bieżni oporowych.

W zależności od modelu skrzyni biegów objawiać się one mogą szarpaniem, falowaniem obrotów, brakiem płynności zmiany biegów, falowaniem obrotów silnika podczas jazdy ze stałą prędkością na najwyższym biegu, opóźnioną zmianą biegów (przeciąganiem) lub drganiami pojawiającymi w pewnym zakresie prędkości pojazdu i obrotów silnika. Mogą też pojawić się odczuwalne uślizgi, dziwne dźwięki wydobywające się z okolicy skrzyni biegów oraz zauważalny wzrost spalania.

Proces regeneracji konwertera

Rozpoznanie

Rozcięcie konwertera i wstępna ocena stanu technicznego elementów wewnętrznych.

1

Mycie

Po rozcięciu obudowy, zostają usunięte wszystkie elementy wewnętrzne i umieszczone w specjalistycznej myjce ciśnieniowej. Środek myjący podgrzewany do wysokiej temperatury oraz wysokie ciśnienie pozwalają na dokładne oczyszczenie z resztek okładzin czy też opiłków metalu. Sprawdzenie numerów i modelu konwertera.

2

Weryfikacja elementów

Po dokładnym oczyszczeniu specjalista ocenia ich stan techniczny. Wszystkie zużyte wymienia na nowe. Stosowane są wyłącznie części najwyższej jakości, renomowanych światowych producentów np.: Sonnax, TriComponen.

3

Mechaniczna obróbka

Ocena stanu technicznego konwertera na podstawie jego organoleptycznej diagnozy. Mechaniczna obróbka gwarancjamentów konwertera na obrabiarkach konwencjonalnych i numerycznych.

4

Zgrzewanie tarcz

W zależności od konstrukcji i przeznaczenia stosujemy specjalnie dobrane rodzaje okładzin ciernych (tan, kevlar, carbon, high carbon, carbon fiber, power torque, tri carbon). Weryfikacja uszkodzeń zewnętrznych – ocena zarysowań, odkształceń, pęknięć, deformacji obudowy.

5

Montaż podzespołów

Sprawdzenie luzu osiowego elementów wewnętrznych.

6

Spawanie

Ustawienie sprzęgła na dwupalnikowym automacie spawalniczym, ustawienie luzu osiowego, spawanie 4 punktów, sprawdzenie bicia szyjki, spawanie połówek konwertera, ponowna kontrola bicia szyjki.

7

Sprawdzenie wyważenia

Sprawdzenie luzu osiowego wewnętrznych elementów po zakończeniu procesu spawania.

8

Test szczelności

Sprawdzenie szczelności i poprawności działania układu Lock-up.
Konwerter z wytworzonym w środku nadciśnieniem 7-miu barów zostaje zanurzony w wodzie. Pozwala to na potwierdzenie wysokiej jakości spawu oraz szczelności konwertera.

9

Wyważenie dynamiczne

Wyważanie dynamiczne pozwala na ocenę stopnia wyważenia konwertera oraz ewentualne doważenie. Niewłaściwie wyważony konwerter może powodować znaczne wibracje silnika i pojazdu.

10

Czynności te mają na celu zweryfikowanie faktycznego stanu technicznego sprzęgła hydrokinetycznego oraz pozwalają wychwycić potencjalne, niekonwencjonalne trudności jeszcze przed rozcięciem regeneracji konwertera.

Dbamy o najwyższą jakość
świadczonych usług, dlatego udzielamy
nawet 18-sto miesięcznej, pisemnej
gwarancji bez względu na ilość
przejechanych kilometrów
, która
wysłana jest razem z konwerterem.

Możesz osobiście dostarczyć nam
konwerter w godzinach
od 8-16 lub wysłać kurierem
na adres MVS Regeneracja
Konwerterów, Gołkowice Górne 14,
33-388 Gołkowice Górne.

Skontaktujemy się z Państwem w możliwie jak najszybszym czasie.

(48) 502 300 194