RAVENOL LGC - Protect C13 HOT CLIMATE -15°C

Aprobaty: VW TL 774-J (dla koncentratu) Specyfikacje: Volkswagen VW G013A8JM1, G013A8JM8, G013A8JM9, Audi, Skoda & Seat

Więcej szczegółów

Gdzie kupić? Dobierz olej

Więcej informacji


Opis produktu:

RAVENOL LGC Lobrid Glycerin Coolant HOT CLIMATE -15oC to gotowy do użycia, wstępnie rozcieńczony płyn do chłodnic, stworzony w oparciu o  1,2-ethanediol (glikolu monoetylowym) z dodatkiem 20% gliceryny, gwarantującym bezobsługową ochronę przed korozją i mrozem do stosowania w układach chłodzenia silników spalinowych. Opracowany na bazie inhibitorów o potwierdzonym działaniu przez połączenie gliceryny i krzemianów  z organicznymi dodatkami w technologii OAT,  jako płyn o przedłużonej żywotności. Chroni układ chłodzenia przed korozją, zamarzaniem, a latem przed przegrzaniem. O jakości płynu do chłodnic nie decyduje już tylko odporność na zamarzanie (która w przypadku produktu na bazie glikolu etylenowego występuje automatycznie), lecz jego działanie antykorozyjne, dlatego producenci samochodów wymagają od płynów do chłodnic długotrwałej ochrony przed korozją i kawitacją.


 


Wskazówki dotyczące zastosowania:

Nawet w lecie używany płyn musi zawierać dodatki przeciw zamarzaniu dla ochrony przeciwkorozyjnej oraz przeciw przegrzaniu. Instrukcja użytkowania: braki w chłodnicy uzupełnić do pełna.


 


Właściwości:

·  doskonały do silników w całości aluminiowych

·  posiada wysoką rezerwę alkaliczną

·  zawiera wysokiej jakości dodatki antykorozyjne dla optymalnej ochrony przed korozją dla wszystkich metali i stopów metali stosowanych w układach chłodzących, w tym aluminium

·  zapobiega kawitacji

·  zapobiega powstawaniu osadów i piany w układzie chłodzenia

·  kompatybilny z elastomerami stosowanymi w chłodnicach samochodowych

·  mieszalny z innymi rodzajami płynów do chłodnic


 


Klasyfikacja jakościowa / Aprobaty / Specyfikacje:

Specyfikacje: Volkswagen VW G013A8JM1, G013A8JM8, G013A8JM9, Audi, Skoda & Seat

Aprobaty: VW TL 774 (dla koncentratu)


 


Parametry  techniczne:

Właściwości

 

Jednostka

Dane

Badanie zgodnie z

Kolor

 

 

fioletowy

 

Gęstość

przy 20 oC

kg/m3

1050

EN ISO 12185

Wartość pH

 

 

7,8

ASTM D 1287

Temperatura zamarzania

 

oC

-15

ASTM D 1177


 


Uwagi:

Wszystkie podane dane są wartościami przybliżonymi i podlegają wahaniom przyjętym w handlu. Wszystkie dane odpowiadają obecnemu stanowi wiedzy i naszego rozwoju. Zastrzega się zmiany. Wszystkie odniesienia do normy DIN służą tylko opisaniu wyrobu i nie stanowią gwarancji. W przypadkach problematycznych żądać porady technicznej.