RAVENOL HDT Heavy Duty Truck Cool. Prem -40°C

Specyfikacje: ASTM D6210 Typ III-FF, ASTM D3306, ASTM D4985, Catepillar EC-1, Cummins CES 14603, Cummins SB 3666132, Detroit Diesel Corporation 7SE298, TMC RP329 Type A, Wydłużona trwałość przez SCA (uzupełnienie dodatków do płynu chłodzącego)

Więcej szczegółów

Gdzie kupić? Dobierz olej

Więcej informacji

Opis produktu:

RAVENOL HDT Heavy Duty Truck Cool. Concentrate Premix -40oC to gotowy do użycia, wstępnie rozcieńczony płyn do chłodnic, stworzony w oparciu o glikol etylenowy z niską zawartością krzemianów w połączeniu z chłodzącymi azotynami i molibdenianami do układów chłodzenia w silnikach spalinowych do zastosowania w szczególności  w przypadku dużych obciążeń. Gwarantuje bezobsługową ochronę przed korozją i mrozem. Jest opracowany na bazie sprawdzonych dodatków, jako płyn o przedłużonym okresie użytkowania. Nadaje się do chłodzenia mocno obciążonych silników benzynowych, Diesla oraz na gaz naturalny w samochodach oraz maszynach przemysłowych, gdzie istotna jest ochrona aluminium przed wysoką temperaturą. O jakości płynu do chłodnic nie decyduje już nie tylko odporność na zamarzanie (która w przypadku produktu na bazie glikolu etylenowego występuje automatycznie), lecz przede wszystkim jego działanie antykorozyjne, dlatego producenci samochodów wymagają od płynów do chłodnic długotrwałej ochrony przed korozją i kawitacją.

 

Wskazówki dotyczące zastosowania:

Nawet w lecie używany płyn musi zawierać dodatki przeciw zamarzaniu dla ochrony przeciwkorozyjnej oraz przeciw przegrzaniu. Instrukcja użytkowania: braki w chłodnicy uzupełnić do pełna.

 

Właściwości:

·  optymalny zestaw dodatków zapewnia skuteczną ochronę przed korozją oraz ochronę aluminium

·  doskonała ochrona przed wżeraniem

·  brak złogów wapiennych przez użycie dodatków wolnych od fosforanów

·  zapobiega tworzeniu się żelu oraz powstawaniu ubytków

·  opracowany nisko-silikatowy pakiet dodatków dla jednorodnej i jednolitej warstwy ochronnej

 

Klasyfikacja jakościowa / Aprobaty / Specyfikacje:

Specyfikacje:

ASTM D6210 Typ III-FF, ASTM D3306, ASTM D4985, Catepillar EC-1, Cummins CES 14603, Cummins SB 3666132, Detroit Diesel Corporation 7SE298, TMC RP329 Type A, Wydłużona trwałość przez SCA (uzupełnienie dodatków do płynu chłodzącego)

 

Parametry  techniczne:

Właściwości

 

Jednostka

Dane

Badanie zgodnie z

Kolor

 

 

zielony

 

Gęstość przy 20 oC

 

kg/m3

1080

EN ISO 12185

Wartość pH

 

 

8,0

ASTM D 1287

Temperatura krzepnięcia

 

oC

-40

ASTM D 1177

 

Uwagi:

Wszystkie podane dane są wartościami przybliżonymi i podlegają wahaniom przyjętym w handlu. Wszystkie dane odpowiadają obecnemu stanowi wiedzy i naszego rozwoju. Zastrzega się zmiany. Wszystkie odniesienia do normy DIN służą tylko opisaniu wyrobu i nie stanowią gwarancji. W przypadkach problematycznych żądać porady technicznej.