RAVENOL ATF ZMS

Specyfikacje:
MAN 339 Typ Z3, MAN 339 Typ Z4 (ZF Ecomat 150 000 km), ZF TE-ML 04D, 14E, 16N, 16Q, 20F, ZF 0671 072 120, ZF 0671 072 130

Więcej szczegółów

Gdzie kupić? Dobierz olej

Więcej informacji

Opis produktu:

RAVENOL ATF ZMS jest olejem ATF (Automatic Transmission Fluid) do przekładni automatycznych firmy ZF stosowanych w pojazdach użytkowych. Został opracowany na bazie syntetycznego oleju podstawowego i specjalnych dodatków uszlachetniających oraz inhibitorów w celu osiągnięcia znakomitej stabilności termicznej i oksydacyjnej oraz stałego współczynnika tarcia. Zapewnia niezawodne funkcjonowanie przekładni automatycznej. Wyróżnia się znakomitą płynnością w niskich temperaturach. W każdym stanie eksploatacji gwarantuje maksymalną ochronę przed zużyciem. Pozwala na okresy między wymianami oleju do 150.000 km lub maksymalnie do 3 lat, co może przyczynić się do optymalizacji kosztów konserwacji i eksploatacji. Zaleca się go szczególnie do stosowania przy temperaturach oleju w misce olejowej od 80 ° C do 110 ° C zgodnie ze specyfikacją ZF.

 

Wskazówki dotyczące zastosowania:

Specjalnie opracowany do silnie obciążanych przekładni automatycznych firmy ZF stosowanych w publicznym transporcie osobowym i komunikacji miejskiej. Ekstremalne obciążenia, jak np. wymagająca topografia, jazda arytmiczna i częste używanie retardera nie stanowią żadnego problemu. Jest mieszalny ze wszystkimi rodzajami płynów do przekładni automatycznych z listy środków smarnych firmy ZF oznaczonej TE-ML 04D. Okres wymiany oleju i filtrów przy przekładniach Ecomat dla autobusów wynosi do 150.000 km lub co 3 lata; dla samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i pojazdów specjalizowanych przy normalnej eksploatacji (pojazdy pożarnicze, maszyny budowlane i wywrotki na długich dystansach ) po 2000 h lub co 2 lata; przy stosowaniu w utrudnionych warunkach (śmieciarki, pojazdy poruszające się po bezdrożach (krótkie trasy, dużo przełączania) 1500 h lub corocznie.

 

Właściwości:

·  bardzo dobre właściwości smarne również w niskich temperaturach zimą

·  wysoki, stabilny wskaźnik lepkości

·  bardzo dobra stabilność termiczna i oksydacyjna

·  niezawodna ochrona przed zużyciem, korozją i spienianiem

·  znakomita stabilność współczynnika tarcia

·  doskonałe właściwości chłodzące

 

Klasyfikacja jakościowa / Aprobaty / Specyfikacje / Nr. OEM:

Specyfikacje:

MAN 339 Typ Z3, MAN 339 Typ Z4 (ZF Ecomat 150 000 km), ZF TE-ML 04D, 14E, 16N, 16Q, 20F, ZF 0671 072 120, ZF 0671 072 130

 

Parametry techniczne:

Właściwości

 

Jednostka

Dane

Badanie zgodnie z

Kolor

 

 

niebieski

 

Gęstość

przy 20 oC

kg/m³

843

EN ISO 12185

Temperatura płynięcia

 

oC

-51

DIN ISO 3016

Specjalne płyny przekładniowe RVENOL stanowią wyjątkowe opracowania do specjalnych przekładni i nie mogą być dobierane na podstawie parametrów technicznych (lepkość, itd.). Dlatego zdecydowano, by nie podawać żadnych danych technicznych.

 

Uwagi:

Specjalny płyn przekładniowy RAVENOL należy stosować wyłącznie zgodnie z numerem oryginalnym wskazanym w informacji o produkcie. Błędne użycie specjalnego płynu przekładniowego RAVENOL może doprowadzić m.in. do zakłócenia funkcji przekładni, problemów z przełączaniem, zwiększonego zużycia paliwa, niepożądanego poślizgu i spowodować awarię przekładni. Wszystkie podane dane są wartościami przybliżonymi i podlegają wahaniom przyjętym w handlu. Wszystkie dane odpowiadają obecnemu stanowi wiedzy i naszego rozwoju. Zastrzega się zmiany. Wszystkie odniesienia do normy DIN służą tylko opisaniu wyrobu i nie stanowią gwarancji. W przypadkach problematycznych żądać porady technicznej.