cleansynto
usvo
professional_line_grey

profesjonalne rozwiązania w technice smarowania.

Marka RAVENOL® przez wielu profesjonalistów utożsamiana jest z najwyższą dostępną na rynku jakością środków smarnych, które często nie tylko spełniają, ale przewyższają wymagania czołowych producentów samochodów.

Znakomita reputacja, zarówno w kraju jak i na rynkach międzynarodowych,
którą cieszy się RAVENOL®, możliwa jest dzięki zastosowaniu
zaawansowanych technologicznie rozwiązań opracowywanych w niezwykle nowoczesnych
i unikalnych w świecie centrach technologicznych i laboratoriach zlokalizowanych w Niemczech.

Najwyższa
jakość

Made
in Germany

Najnowocześniejsza technologia

Aprobaty producentów samochodów

Oleje testowane w ekstremalnych warunkach

Kooperacja ze światem motorsportu

Poznaj misję firmy

Kluczowym celem naszej firmy jest zadowolenie i satysfakcja klientów oraz partnerów biznesowych.

Dbamy o to, aby dostarczane przez nas produkty, wyróżniające się zaawansowaniem technologicznym oraz najwyższą jakością, były prawidłowo dobrane w celu optymalnej eksploatacji i ochrony skrzyń biegów i silników.

Przykładamy również wielką wagę do najwyższej jakości standardów obsługi klienta. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i dokładamy starań, aby czuł się przez nas otoczony opieką.

Pragnąc podtrzymać pozycję lidera rynku ATF w Polsce, czujemy się również zobowiązani do ciągłego pogłębiania naszej wiedzy i dostarczania jej, wraz z najnowszymi specjalistycznymi rozwiązaniami z zakresu techniki smarowania, zarówno kierowcom jak i profesjonalistom w sposób, który sprosta ich obecnym jak i przyszłym wymaganiom.

W naszej ofercie znajdziesz

Oleje silnikowe

Oleje do automatycznych skrzyń biegów

Oleje do manualnych skrzyń biegów

Oleje hydrauliczne

Płyny i koncentraty chłodnicze

Płyny hamulcowe

Oleje do motocykli i skuterów

Oleje do łodzi

Oleje do skuterów śnieżnych

Produkty warsztatowe

Specjalistyczne smary

Poznaj naszą historię

RAVENOL® jest marką Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH, która została założona w 1946 roku w małym miasteczku Werther w Westfalii przez Hansa Triebela. Początkowo firma ogranicza swoją działalność do produkcji i sprzedaży jednosezonowych olejów silnikowych oraz przemysłowych produktów czyszczących.

W 1964 roku wraz z modernizacją i rozbudową firmy wprowadzono do oferty oleje wielosezonowe, rozszerzono game specjalistycznych produktów czyszczących do samochodów oraz wprowadzono linię produktów do motocykli i rowerów. W kolejnych latach asortyment produktów do pielęgnacji samochodów stale wzrastał. Rozpoczęto również produkcję olejów pół- i w pełni syntetycznych. Ofertę stale rozszerzano, a produkty poddawano procesom udoskonalania.

W latach 90 ubiegłego wieku RAVENOL® rozpoczął ekspansję na poziomie międzynarodowym, stając się marką rozpoznawalną w wielu obszarach świata.
Obecnie produkty RAVENOL® są dostępne w ponad 80 krajach.

W 2021 roku RAVENOL obchodził wielki jubileusz 75-lecia istnienia. Dziś, spoglądając wstecz na historię marki, zauważamy pasję i nieustanne dążenie do perfekcji w technice smarowania. Efektem kilkudziesięciu lat niestrudzonego wysiłku wielu wybitnych inżynierów oraz profesjonalistów są innowacyjne, nowoczesne i niezawodne produkty, które z dumą przekazujemy wszystkim klientom.

RAVENOL® Professionals

Nie masz jeszcze konta?