cleansynto
usvo
professional_line_grey

Angażujemy się w ponad stu seriach wyścigowych na całym świecie.

Od kilkudziesięciu lat RAVENOL® działa jako partner techniczny i konsultant w wielu międzynarodowych i lokalnych seriach wyścigowych i pozycja firmy jest mocno ugruntowana w sporcie motorowym.

Oprócz współpracy technicznej z zespołami wyścigowymi i organizatorami serii, RAVENOL® współpracuje bezpośrednio z producentami podzespołów w dziedzinie technologii silników i przekładni.

Gwarantuje to niezmiennie wysoki standard jakości środków smarnych RAVENOL® stosowanych i testowanych podczas wyścigów.

RAVENOL jest oficjalnym dostawcą środków smarnych BMW M Motorsport Customer Racing M4 GT4. Olej silnikowy RAVENOL RSP SAE 5W-30 oraz olej do dyferencjałów RAVENOL Racing Gearoil 75W-140 w BMW M4 GT4 przeszły pomyślnie testy i uzyskały aprobatę producenta.

W przyszłości RAVENOL wyposaży każde nowe BMW M4 GT4 w zestaw startowy z dedykowanymi środkami smarnymi. Logo naszej marki można znaleźć na wszystkich pojazdach serii stosujących oleje Ravenol na pierwsze zalanie.

Od 2017 roku jesteśmy partnerem Micka Schumachera, który już jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących i uzdolnionych wschodzących niemieckich młodych kierowców. Obecnie syn legendy F1 Michaela Schumachera od sezonu 2021 startuje w mistrzostwach świata Formuły 1 w zespole Haas F1.

 

Mick od początku swej sportowej kariery jest związany z RAVENOL. Już kiedy młody kierowca startował w Formule 4 Ravenol wspierał go jako partner środków smarnych zespołów Van Amersfoort Racing i Prema. Oznacza to, że syn siedmiokrotnego mistrza świata F1 korzysta również z doświadczeń producenta wysokowydajnych środków smarnych zdobytych przez ponad siedem dekad.

Nürburgring jest znany na całym świecie jako symbol tradycji i sukcesu. Od 24-godzinnego wyścigu w 2016 r. na torze Grand Prix zakręt RAVENOL znajduje się bezpośrednio za „eską” Michaela Schumachera. Ponadto, centralnym miejscem dla wszystkich przedstawicieli mediów jest oznaczone naszym logotypem Centrum Medialne RAVENOL.

Firma RAVENOL zaopatruje również Driving Academy, dostawcę szkoleń dla kierowców z jazdy na torze Nürburgring, w oleje silnikowe, przekładniowe i hydrauliczne, a także płyny chłodnicze, produkty zimowe, smary, dodatki, środki czyszczące i pielęgnacyjne. W Driving Academy Showroom można dowiedzieć się o doświadczeniach z jazdy „jednosiedzeniówkami” lub zarejestrować się bezpośrednio w celu uzyskania krajowego prawa jazdy zgodnie z wytycznymi DMSB.

Opel Motorsport oznacza dynamikę, konkurencyjność i emocje wokół marki, dzięki Opel już od 1899 roku! RAVENOL jest partnerem Opel Motorsport: w wyścigach rajdowych i torowych, a pojazdy takie jak Opel Astra OPC Cup lub Opel ADAM R2 są wyposażone w smary RAVENOL Racing.

W rozwoju technicznym samochodów wyścigowych Opla synergia między oboma markami jest jeszcze bardziej widoczna poprzez optymalizację dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań w zakresie olejów silnikowych, skrzyni biegów i olejów hydraulicznych.

RAVENOL jest oficjalnym partnerem w zakresie środków smarnych serii ADAC GT Masters. Przez lata wysokiej jakości produkty dostarczane przez markę RAVENOL były wykorzystywane przez wiele zespołów w wielu sezonach. Od 2016 r. zespoły mogły korzystać z produktów takich jak oleje silnikowe i przekładniowe, płyny chłodnicze, płyny hamulcowe i inne smary dostarczane przez firmę z siedzibą w Werther.

Ponadto logo RAVENOL jest wyświetlane na ściankach fotoreporterskich, a także w oficjalnej drukowanej wersji ADAC GT Masters.

Zespół wyścigowy z mechanikiem samochodowym Markusem Schmicklerem z powodzeniem działa w sporcie motorowym od 2003 roku. Na bazie ponad 60-letniego doświadczenia w branży samochodowej firma Schmickler Performance zdobyła bogate doświadczenie we wszystkich dziedzinach związanych z samochodami wyścigowymi i sportowymi autami drogowymi, którym oferuje wsparcie oraz serwis.

Schmickler Performance wykorzystuje różne pojazdy na torze Nürburgring w VLN Endurance Championship, Nürburgring Circuit Challenge i w 24-godzinnym wyścigu ADAC Zurich. Pojazdy używane w wyścigach są całkowicie modernizowane dzięki wsparciu technicznemu RAVENOL. Schmickler Performance zdobył duże doświadczenie w zakresie obsługi aut BMW i Porsche.

RAVENOL jest oficjalnym partnerem firmy serii ADAC GT4 w Niemczech. ADAC GT4 Germany rozpoczął swój debiutancki sezon w 2019 roku sześcioma wydarzeniami ADAC GT Masters. Ta pełna akcji seria odbywała się w Niemczech, Austrii i Holandii.

Logo RAVENOL można zobaczyć w ADAC GT4 Germany między innymi na tablicach rejestracyjnych.

Bridges Racing to zespół driftingowy Formuły z USA, który już niebawem będzie rywalizował w największych północnoamerykańskich mistrzostwach driftingowych – Formule D (Drift), przyciągającej liczną publiczność w USA.

RAVENOL jest partnerem odnoszącego sukcesy zespołu, w skład którego wchodzi mistrz pro-driftu z 2009 roku, Dean „Karnage” Kearney.

Max Kruse Racing zespół wyścigowy, kieruje się mottem „Bezpieczna, odpowiedzialna i kontrolowana jazda”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wyścigach oraz licznym tytułom mistrzowskim w kraju i za granicą, Max Kruse Racing posiada umiejętności i wiedzę, którą dzieli się z kierowcami oferując im dni na torze i szkolenia na torach wyścigowych.

DMV BMW 318ti Cup seria wyścigowa dla kierowców z ograniczonymi środkami finansowymi, dzięki której mają możliwość ścigania się na wysokim poziomie w całej Europie. Pomysł na puchar DMV BMW 318ti Cup został opracowany i wdrożony w 2015 roku m.in. przez organizatora serii Floriana Sternkopfa.

RAVENOL jest wieloletnim patronem i partnerem technicznym tej popularnej serii sportowej.

HTP Motorsport – High Performance – Team Spirit – Passion (Wysoka wydajność – Duch zespołu – Pasja) – zespół, który od 2013 roku odnotowuje liczne sukcesy w sportach motorowych. W ciągu ostatnich kilku lat HTP Motorsport, założony przez Wima de Punderta i menedżera sportów wyścigowych Norberta Brücknera, ugruntował swoją pozycję jako jeden z wiodących zespołów w międzynarodowym sporcie GT.

HTP rywalizowało w ostatnich latach o zwycięstwa i tytuły w wysoce konkurencyjnych seriach wyścigowych ADAC GT Masters w Niemczech oraz w europejskiej Blancpain GT Series, a także w renomowanych międzynarodowych wyścigach wytrzymałościowych.

Od 2014 roku RAVENOL jest partnerem niemieckiego toru wyścigowego Hockenheimring Baden-Württemberg. Współpraca obejmuje między innymi prezentację 13-metrowej butli oleju RAVENOL z etykietą F1 na domku mety, który również opatrzony jest logo RAVENOL.

Ponadto RAVENOL może podkreślać współpracę niemieckiego producenta smarów z Werther z zespołem Formuły 1 Scuderia AlphaTauri.

Audi Sport to pasja, fascynujący design i wyjątkowa technologia. Jako oficjalny dostawca Audi Sport, RAVENOL otrzymał możliwość dostarczania w GT i sportach długodystansowych (Phoenix Racing, Racing One, itp.) oraz pucharach takich jak Audi Sport TT Cup i Audi Sport Seyffarth Cup środków smarnych m.in. RAVENOL VMP SAE 5W-30 lub RAVENOL RSS SAE 10W-60.

TOYOTA Motorsport GmbH (TMG), firma, która ma siedzibę w Kolonii-Marsdorfie od 1979 r i która założyła rozwijającą się działalność w branży sportów motorowych oferuje wsparcie zarówno kierowcom indywidualnym jak i zespołom.

Wszystkie samochody wyścigowe i rajdowe TMG GT86 zbudowane przez TOYOTA Motorsport GmbH oraz nowo wprowadzona Toyota GR Supra GT4 będą napełnienie olejami RAVENOL.

Zdobywca 24-ech podium i dwóch tytułów mistrzowskich w DTM Timo Scheider jest jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich kierowców wyścigowych. Niemiecki najlepszy kierowca roku 2008 współpracuje z BMW od 2017 r. Również od 2017 r. jest integralną częścią WRX i odniósł sukces zdobywając fantastyczne 10 miejsce w swoim debiutanckim sezonie mistrzostw świata.

Timo Scheider jest ambasadorem marki RAVENOL od 2017 roku i reprezentuje ją na wielu międzynarodowych imprezach motoryzacyjnych.

Zespół Phoenix Racing został założony w 1999 r. przez Ernsta Mosera, który rozpoczął swoją karierę jako młody kierowca w wyścigach motocyklowych. Wkrótce przeszedł do wyścigów samochodowych (aut turystycznych i sportowych) jednak już nie jako kierowca tylko jako mechanik, inżynier I kierownik działu technicznego.

Po debiucie w sezonie 1999 w STW (Super Touring Car Championship), zespół przeszedł do DTM – najpierw z Oplem, a od 2005 z Audi – i do wyścigów GT. Ponadto, długa i odnosząca sukcesy historia Phoenix Racing obejmuje również występy w takich pucharach jak Porsche Carrera Cup i rajdach maratońskich, takich jak legendarny Dakar.

Do wyjątkowych sukcesów zespołu należały dwa tytuły kierowców i jeden zespołowy w DTM, cztery zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring, dwa zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Spa-Francorchamps i jeden triumph w 12-godzinnym wyścigu w Bathurst w Australii. Phoenix Racing jest partnerem RAVENOL od 2018 r.

Team ByKOLLES Racing, dawniej znany jako Lotus LMP, jest zaangażowany w sporty motorowe od 15 lat i może pochwalić się bardzo udanymi startami w seriach WEC, DTM, Formule 1 i innych formułach.

Dzięki nowemu zawieszeniu przedniemu, modyfikacjom aerodynamicznym i kilku innym modyfikacjom zgodnym z nowymi przepisami, zespół właśnie osiągnął decydujący wzrost wydajności pojazdu CLM P1/01.

Zespół Car Collection Motorsport stworzony w 2002 roku przez firmę zajmującą się handlem wysokiej jakości pojazdami sportowymi. Car Collection Motorsport mają na swoim koncie niezliczone zwycięstwa w długodystansowych mistrzostwach VLN, które pokazują ile pasji każdy członek zespołu wkłada w swoją pracę.

Seria wyścigowa Time Attack sponsorowana przez Ravenol powstała w połowie lat 80. w Japonii jako konkurencja dla tuningowanych pojazdów drogowych. Sport ten bardzo szybko zyskał popularność, a specjalnie dla tej dyscypliny zbudowano samochody wyścigowe.

Wkrótce Time Attack stał się dobrze znany na całym świecie. Obecnie serie wyścigowe odbywają się m.in w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Nowej Zelandii i Australii.

Śledź nasze
social media,
bądź zawsze
na bieżąco.

RAVENOL® Professionals

Nie masz jeszcze konta?