RAVENOL Professional Engine Cleaner 400ml Zobacz większe

RAVENOL Professional Engine Cleaner 400ml

Dodatek czyszczący do silnika.

Więcej szczegółów

Gdzie kupić? Dobierz olej

Więcej informacji

Opis produktu:

RAVENOL Professional Engine Cleaner to dodatek w postaci aktywnego koncentratu do wszystkich silników benzynowych i wysokoprężnych (z katalizatorem i bez) może być stosowany z wszystkimi olejami silnikowymi na bazie olejów mineralnych i syntetycznych. Czyści i płucze cały układ olejowy. Dzięki aktywnie czyszczącym tensydom (substancjom powierzchniowo czynnym) efektywnie rozpuszcza osady brudu i szlam we wnętrzu silnika oraz pozwala skutecznie je usunąć wraz ze spuszczeniem zużytego oleju. Oczyszczony silnik zapewnia optymalne warunki pracy dla świeżego oleju. Chroni przed utratą kompresji w obszarze pierścieni tłokowych. Dodaje się do rozgrzanego silnika.

 

Zakres zastosowania:

·  przy podejrzeniu czarnego szlamu

·  w razie stukania hydropopychaczy

·  w przypadku opóźnienia wymiany oleju

·  do zabrudzonych silników lub zużytych olejów

 

Klasyfikacja jakościowa:

Jest w pełni tolerowany przez środki zapobiegające zamarzaniu i środki chłodzące oraz neutralny w stosunku do gumy, tworzyw sztucznych oraz stopów metali lekkich i kolorowych.

 

Właściwości:

·  zapewnia wysoką skuteczność i czystość świeżego oleju

·  przywraca optymalne warunki pracy zabrudzonego silnika

·  chroni przed utratą kompresji w obszarze pierścieni tłokowych

 

Sposób użycia:

Zawartość wlać przed wymianą oleju do ciepłego silnika. Poziom oleju nie może znajdować się poniżej minimum. W celu zmaksymalizowania działania pozostawić włączony silnik do 10 minut. Następnie natychmiast dokonać wymiany oleju i filtra.

 

Parametry  techniczne:

Właściwości

 

Jednostka

Dane

Badanie zgodnie z

Kolor

 

 

jasnobrązowy

 

Gęstość

przy 20 oC

kg/m³

817

EN ISO 12185

Lepkość

przy 40 oC

mm2/s

7

DIN EN ISO 3104

Temperatura zapłonu (PM)

 

oC

120

DIN ISO 3679

 

Uwagi:

Wszystkie podane dane są wartościami przybliżonymi i podlegają wahaniom przyjętym w handlu. Wszystkie dane odpowiadają obecnemu stanowi wiedzy i naszego rozwoju. Zastrzega się zmiany. Wszystkie odniesienia do normy DIN służą tylko opisaniu wyrobu i nie stanowią gwarancji.  W przypadkach problematycznych żądać porady technicznej.