RAVENOL Professional Radiator Stop Leak 300ml Zobacz większe

RAVENOL Professional Radiator Stop Leak 300ml

Dodatek uszczelniający układ chłodzenia.

Więcej szczegółów

Gdzie kupić? Dobierz olej

Więcej informacji

Opis produktu:

RAVENOL Professional Radiator Stop Leak (uszczelniacz układu chłodzenia) jest dyspersyjnym środkiem do zabezpieczenia układu chłodzenia i komory spalania przed wyciekami. Umożliwia przeprowadzenie doraźnej naprawy układu chłodzenia pozwalając na bezpieczną eksploatację silnika. Trwale uszczelnia włoskowate pęknięcia i przecieki. Zapobiega ‘poceniu się’ uszczelek głowicy i utracie środka chłodzącego. Jest w pełni tolerowany przez środki zapobiegające zamarzaniu i środki chłodzące. Neutralny w stosunku do gumy, tworzyw sztucznych, metali lekkich i kolorowych. Nadaje się również do zamkniętych układów chłodzenia. Dodaje się do chłodnicy. Nie można używać dodatków uszczelniających, jeśli w układzie chłodzenia występują filtry.

 

Zakres zastosowania:

·  pocące się uszczelki głowicy

·  nieszczelne przyłącza węży

·  włoskowate pęknięcia chłodnicy, głowicy lub bloku silnika

 

Klasyfikacja jakościowa:

Jest w pełni tolerowany przez środki zapobiegające zamarzaniu i środki chłodzące oraz neutralny w stosunku do gumy, tworzyw sztucznych, metali lekkich i kolorowych.

 

Właściwości:

·  chroni przed poceniem się uszczelek głowicy

·  uszczelnia pęknięcia włoskowate i przecieki w układzie chłodzenia

 

Sposób użycia:

Ogrzewanie należy ustawić na maksimum. Silnik powinien mieć temperaturę eksploatacyjną. Puszkę wstrząsnąć i przy uruchomionym silniku wlać zawartość do układu chłodzenia (wystarcza na 10 litrów środka chłodzącego).  Uzupełnić poziom środka chłodzącego. Po wlaniu silnik pozostawić na chodzie przez co najmniej 10 minut lub wykonać jazdę próbną. Sprawdzić poziom środka chłodzącego i szczelność układu oraz czy układ nie jest zapowietrzony. Proporcja dla chłodnic samochodów ciężarowych maksymalnie 1:100.

 

Parametry  techniczne:

Właściwości

 

Jednostka

Dane

Badanie zgodnie z

Zapach

 

 

cytrusowy

 

Kolor

 

 

turkusowy

 

Gęstość

przy 20 oC

kg/m³

1020

EN ISO 12185

Wartość pH

 

9,5

DIN 19268

 

Uwagi:

Wszystkie podane dane są wartościami przybliżonymi i podlegają wahaniom przyjętym w handlu. Wszystkie dane odpowiadają obecnemu stanowi wiedzy i naszego rozwoju. Zastrzega się zmiany. Wszystkie odniesienia do normy DIN służą tylko opisaniu wyrobu i nie stanowią gwarancji.  W przypadkach problematycznych żądać porady technicznej.