O firmie

Marka RAVENOL przez wielu profesjonalistów utożsamiana jest z najwyższą dostępną na rynku jakością środków smarnych, które często nie tylko spełniają, ale przewyższają wymagania czołowych producentów samochodów. Znakomita reputacja, zarówno w kraju jak i na rynkach międzynarodowych, którą cieszy się RAVENOL, możliwa jest dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań opracowywanych w niezwykle nowoczesnych i unikalnych w świecie centrach technologicznych i laboratoriach zlokalizowanych w Niemczech.

Integralną częścią strategii biznesowej i rozwoju marki RAVENOL jest spojrzenie wybiegające w przyszłość.  Ravensberger Schmiersstoffvertrieb GmbH, właściciel marki RAVENOL, obserwuje kierunki rozwoju i poprzez partnerską współpracę z czołowymi producentami rynku motoryzacyjnego tworzy środki smarne spełniające przyszłe wymagania, zalecane przez przodujących producentów w branży samochodowej, takich jak Daimler Chrysler (MB), VW, BMW, Porsche, MAN, Scania, Volvo, MTU, Deutz, ZF, Steyr Motors oraz Cummins.

RAVENOL uzyskuje doświadczenie również poprzez kooperację ze światem sportu motorowego, a owocem tej współpracy są opracowywane unikalne formuły i receptury olejów silnikowych i przekładniowych, znacznie poprawiające osiągi pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych. To doświadczenie skumulowane jest w każdym produkcie RAVENOL, a nasi klienci, wybierając nasze rozwiązania, otrzymują produkt doskonały.

Dzięki 75-letniej praktyce i nieustającej pracy nad doskonaleniem własnych produktów, RAVENOL dostarcza swoim klientom rozwiązania z szerokiego wachlarza portfolio. W ofercie znajdują się doskonałe produkty z opatentowanymi formułami, m.in. oleje silnikowe do samochodów osobowych, oleje silnikowe do samochodów ciężarowych, płyny ATF do automatycznych skrzyń biegów, oleje przekładniowe do skrzyń manualnych, oleje silnikowe do motocykli i skuterów, oleje hydrauliczne, oleje przemysłowe, oleje do ciągników rolniczych, oleje do łodzi, oleje do skuterów śnieżnych, specjalistyczne smary, płyny hamulcowe, produkty warsztatowe, produkty zimowe, płyny i koncentraty chłodnicze. W sumie ponad 2500 referencji. Wszystkie produkowane są wyłącznie w Niemczech.

Siedziba firmy i zakład produkcyjny znajdują się w mieście Werther. Nasi klienci pochodzą z całego świata i reprezentują takie branże, jak przemysł samochodowy, produkcja maszyn, produkcja stali, budownictwo, górnictwo oraz rolnictwo. Jesteśmy obecni już w ponad 80 krajach. Przykładamy wielką wagę do zaspokajania indywidualnych potrzeb naszych klientów i dotrzymywania kroku trendom rynkowym. Stawiamy czoło wyzwaniom codziennie, wraz z rozwojem ryku globalnego. Celem firmy jest dalsza koncentracja na poprawie jakości i stałe rozszerzanie zakresu naszych produktów w celu zaoferowania środków smarnych spełniających najnowsze normy i najwyższą jakość.

Nasza firma podlega stałej modernizacji dzięki inwestycjom we wszelkich dziedzinach. Za produktami wytwarzanymi przez RAVENOL stoi bardzo profesjonalny i doświadczony zespół pracowników, który jest w stanie sprostać zarówno wymaganiom klienta, jak i rynku. Jesteśmy zawsze efektywnym i niezawodnym partnerem dla naszych klientów. 

W 2021 roku RAVENOL obchodzi wielki jubileusz 75-lecia istnienia. RAVENOL jest marką Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH, która została założona w 1946 roku w małym miasteczku Werther w Westfalii przez Hansa Triebela. Początkowo firma ogranicza swoją działalność do produkcji i sprzedaży jednosezonowych olejów silnikowych oraz przemysłowych produktów czyszczących.

W 1964 roku wraz z modernizacją i rozbudową firmy wprowadzono do oferty oleje wielosezonowe, rozszerzono gamę specjalistycznych produktów czyszczących do samochodów oraz wprowadzono linię produktów do motocykli i rowerów. W kolejnych latach asortyment produktów do pielęgnacji samochodów stale wzrastał. Rozpoczęto również produkcję olejów pół- i w pełni syntetycznych. Ofertę stale rozszerzano, a produkty poddawano procesom udoskonalania.

W latach 90 ubiegłego wieku RAVENOL rozpoczął ekspansję na poziomie międzynarodowym, stając się marką rozpoznawalną w wielu obszarach świata. Obecnie produkty RAVENOL są dostępne w ponad 80 krajach.

Dziś, spoglądając wstecz na 75-letnią historię marki RAVENOL, zauważamy pasję i nieustanne dążenie do perfekcji w technice smarowania. Efektem kilkudziesięciu lat niestrudzonego wysiłku wielu wybitnych inżynierów oraz profesjonalistów są innowacyjne, nowoczesne i niezawodne produkty, które z dumą przekazujemy wszystkim naszym klientom.

Ravenol Polska Sp. z o.o.
ul. Chojnicka 61 
83-200 Starogard Gdański

Zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk – Północ w Gdańsku, 
VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000307750 
NIP: 592-21-85-163 
REGON: 220627540
BDO: 000084445

Numer konta: PKO 46 1020 1909 0000 3002 0145 3794