Oleje silnikowe marki Ravenol od CleanSynto® do USVO®

Ciągły rozwój pozwala nam produkować coraz lepsze, precyzyjniej dopasowane do konkretnych zastosowań, oleje silnikowe. Ravenol ma w swojej ofercie oleje silnikowe produkowane w technologii CleanSynto®, przewyższające swoimi parametrami wymagania produktów zalecanych przez OEM oraz oleje w pełni syntetyczne, tworzone w nowej technologii USVO® (Ultra Strong Viscosity Oil).

Więcej

Gosia Rdest punktuje podczas inauguracji sezonu!

Niecierpliwie wyczekiwany weekend otwierający W Series za nami. Emocje sięgały zenitu. Deszcz, wiatr i zimno potęgowały napięcie. 18 najszybszych kobiet, a wśród nich Gosia Rdest, staje do rywalizacji. Kwalifikacje i wyścig odbywają się w całkowicie odmiennych warunkach atmosferycznych. Mimo kaprysów i wyzwań aury Gosia Rdest plasuje się na dziewiątej pozycji, przywożąc pierwsze punkty w klasyfikacji.

Więcej

5 najczęstszych pytań, jakie otrzymują kobiety w warsztacie samochodowym

Wizyta w warsztacie samochodowym dla niektórych kobiet wiąże się ze stresem, między innymi ze względu na brak znajomości specjalistycznego słownictwa i wiedzy technicznej. Aby naprawa przebiegła szybko i sprawnie, warto wiedzieć, jakich informacji oczekuje mechanik. Tutaj kluczową rolę odgrywa komunikacja. Jak więc przygotować się do wizyty w warsztacie samochodowym? Wystarczy znać odpowiedzi na kilka podstawowych pytań!

Więcej

GOSIA PONOWNIE ZA STERAMI FORMUŁY W!

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych zawodniczek W Series na Lausitzringu. To już ostatni przystanek przed zbliżającym się historycznym momentem w motorsporcie. Za dwa tygodnie rozpocznie się pierwsza seria wyścigowa dedykowana wyłącznie dla kobiet. Inauguracyjny wyścig na niemieckim torze Hockenheim już 4 maja.

Więcej

Podsumowanie GP Chin 2019

Jubileuszowy wyścig Formuły 1, mimo zapowiedzi i starań organizatorów, nie okazał się jednym z najciekawszych widowisk, a to głównie z powodu braku zaciętych pojedynków między kierowcami i braku dużej ilości wyprzedzeń.

Więcej

1000 wyścig Formuły 1

Tegoroczne Grand Prix Chin, które odbędzie się w najbliższy weekend, będzie tysięcznym wyścigiem w historii Formuły 1. Ten jakże wyjątkowy wyścig odbędzie się na torze Shanghai International Circuit, którego długość liczy 5,451 km. Dotychczasowy rekord okrążenia na tym torze został ustanowiony przez Michaela Schumachera w 2004 roku.

Więcej

Emocjonujące GP Bahrajnu 2019

Za nami świetny, pełen zwrotów akcji wyścig o GP Bahrajnu 2019.  Pomiędzy kierowcami toczyła się zacięta rywalizacja, którą można było zauważyć podczas licznych manewrów wyprzedzania. Nie zabrakło również awarii i zaskakujących błędów kierowców. To był naprawdę jeden z bardziej emocjonujących wyścigów i z pewnością może kandydować do jednego z najciekawszych na tym torze.

Więcej

Gosia Rdest kierowcą W Series

Zakończyła się ostateczna selekcja decydująca o finałowym składzie uczestniczek W Series. Gosia Rdest, jako jedyna Polka wywalczyła miejsce w bolidzie Formuły 3. Osiemnaście kobiet z 13 różnych krajów będzie tworzyło historię motorsportu jako pierwsza w pełni kobieca seria wyścigowa single-seaterów. Pula nagród wynosi 1,5 mln dolarów.

Więcej

Różnice pomiędzy statyczną a dynamiczną wymianą oleju w automatycznej skrzyni biegów

Szukając informacji dotyczących wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów (ASB) coraz częściej spotkać się można z określeniem statyczna lub dynamiczna wymiana oleju. Określają one dwa sposoby wymiany płynu ATF w ASB, charakteryzując się innymi czynnościami związanymi z wymianą, inną czasochłonnością oraz inną ilością oleju niezbędną do wymiany. To wszystko przekłada się z kolei bezpośrednio na koszty wymiany płynu ATF. Jest zatem bardzo istotne, aby mieć świadomość czym te dwa sposoby...

Więcej

Generacje sprzęgieł Haldex oraz ich serwisowanie

Firma RAVEVOL jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży odpowiednik produktów OEM odpowiadający wymaganiom wszystkich obecnie produkowanych generacji sprzęgieł Haldex. Produkt RAVENOL AWD-H Fluid jest oferowany w kartuszach do wyciskania o pojemności 300ml oraz w butelkach 1L i 4L, a oprócz gwarantowanej wysokiej jakości będącej znakiem rozpoznawczym marki Ravenol jest też zdecydowanie tańszy od produktów OEM.

Więcej

Co powinna wiedzieć kobieta odwiedzając warsztat samochodowy?

Drobne usterki bądź poważne awarie – to sytuacje, z którymi od czasu do czasu mierzą się wszyscy użytkownicy samochodów. Może się to wiązać z koniecznością naprawy samochodu, a tym samym wizytą w warsztacie samochodowym. Mężczyźni postrzegani są jako bardziej świadomi klienci serwisów, którzy lepiej wytłumaczą w czym leży problem i nie zostaną naciągnięci na niepotrzebne naprawy. Kobietom często zdarza się powierzać im ten obowiązek w obawie przed brakiem wiedzy i doświadczenia w kontakcie z...

Więcej

Wielkimi krokami zbliża się GRAND PRIX AUSTRALII 2019

Australia to świetne miejsce na rozpoczęcie sezonu. Zawsze cieszymy się ciepłym przyjęciem fanów, a po długiej zimie rozwoju i testowania wspaniale jest wrócić do wyścigów. W Melbourne panuje wyjątkowa atmosfera, a wyścigi miejskie to świetny sposób na zbliżenie tego sportu do fanów.

Więcej
Pokazuje 41 - 60 z 159 rezultatów