Przeciążenie auta z automatyczną skrzynią biegów-jak zapobiec?

Wybierając się na wakacje, łatwo jest przeciążyć samochód i uszkodzić skrzynię biegów. Zbyt ciężki ładunek np. w postaci bagaży lub przyczepy kempingowej może spowodować poważną awarię. Tym bardziej, że taki wyjazd często wiąże się z niekorzystnymi dla pojazdu warunkami – szybka jazda na autostradzie czy długie korki podczas upałów to duże wyzwanie dla naszych aut. Na co zwrócić uwagę, by uniknąć problemów z automatem?

Więcej

Jak przygotować auto do wakacji?

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas, kiedy większość z nas planuje urlopowe wyjazdy z rodziną czy znajomymi. W tym roku zdecydowanie chętniej będziemy podróżować własnymi samochodami. Aby podróż przebiegła bezpiecznie i była czystą przyjemnością, warto zadbać o przegląd auta. Chociaż pewnych rzeczy możemy dopilnować sami, dokładne sprawdzenie pojazdu pod kątem technicznym najlepiej powierzyć specjalistom. Na co warto więc zwrócić uwagę, by uniknąć niepotrzebnego stresu i usterek na...

Więcej

Szkolenia online – także dla mechaników!

W ostatnich miesiącach szkolenia online zyskały na popularności. Konieczność pozostania w domach sprawiła, że stały się one najlepszym sposobem na pozyskiwanie nowej wiedzy i umiejętności. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które chcą rozwijać swoich pracowników, a także pozyskiwać nowych klientów. Znaczna część aktywności przeniosła się do sieci, dlatego tak ważne jest, by firmy również były w niej obecne. Dostrzegając tę szansę po szkolenia online sięgają różne...

Więcej

CZY PANDEMIA KORONAWIRUSA ZAGRAŻA KARIEROM SPORTOWCÓW?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat wstrzymał oddech. Jej konsekwencje odbiły się na każdej dziedzinie sportu – odwołano lub przełożono najważniejsze wydarzenia, a sportowcy borykają się z utrudnionymi treningami i kontraktami sponsorskimi. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że jest to historyczny moment, który może zadecydować o przyszłości sportu. Jak z nowymi wyzwaniami radzi sobie świat motorsportu? Czy kariery sportowców są zagrożone?

Więcej

Bezpieczne podróżowanie w czasie pandemii.

W obliczu nieustannie rosnącej liczby zakażonych koronawirusem rządy oraz lekarze z całego świata przestrzegają przed niepotrzebnym wychodzeniem z domu, które może być niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i dla innych ludzi. 25 marca br. w Polsce wprowadzono zakaz wychodzenia z domu w nieuzasadnionych przypadkach. Mimo pandemii, wielu z nas potrzebuje przemieszczać się do pracy, czy po zakupy dla starszych rodziców. Pojawia się pytanie, jaki środek transportu wybrać?...

Więcej

Mity związane z manualnymi skrzyniami biegów.

Samochody z automatyczną skrzynią biegów zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku, jednak wciąż najwięcej kierowców używa skrzyni manualnej. Wynika to z wielu przekonań, które niekiedy okazują się błędne. Jak jest naprawdę? Przedstawiamy 3 najpopularniejsze mity na temat skrzyni manualnej.

Więcej

Ravenol podnosi kompetencje sieci Ravenol Professionals

Ravenol doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne jest dla warsztatów nieustanne zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, aby móc oferować usługi o najwyższej jakości. Dlatego, chcąc wesprzeć rozwój warsztatów należących do sieci Ravenol Professionals, przygotowaliśmy cykl szkoleń podnoszących kompetencje mechaników do poziomu rozwiązań stosowanych przez autoryzowane stacje obsługi pojazdów.

Więcej

Jak dbać o skrzynię manualną

Aby możliwie jak najdłużej cieszyć się bezawaryjną pracą manualnej skrzyni w naszym aucie musimy przestrzegać kilku prostych zaleceń. Przede wszystkim należy bezwzględnie zalewać skrzynię prawidłowo dobranym olejem.

Więcej

AWARIA SKRZYNI MANUALNEJ – JAK JĄ ROZPOZNAĆ?

Choć samochody z automatyczną skrzynią biegów zyskują coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród kobiet, to na polskich drogach cały czas przeważają pojazdy ze skrzynią manualną. Kierowcy wybierają je nie tylko z przyzwyczajenia czy ze względu na niższą cenę zakupu w przypadku nowych aut. Manualne skrzynie biegów uznawane są za trwalsze i mniej awaryjne niż „automaty”.

Więcej
Pokazuje 21 - 40 z 179 rezultatów