Podsumowanie GP Japonii

Podsumowanie GP Japonii

Zespół Force India zdobył osiem punktów w Grand Prix Japonii, dzięki siódmej lokacie Sergio Pereza i dziewiątej Estebana Ocona.

 

Sergio: "Dzisiaj mieliśmy dobry wynik: najlepszy, jaki mogłem realistycznie osiągnąć. Po wczorajszych słabych kwalifikacjach nadrobiliśmy wiele pozycji i uważam, że naprawdę uzyskaliśmy maksimum z wyścigu. Nasze tempo było silne, a zespół opracował świetną strategię. Wiedzieliśmy, że musimy być agresywni, aby pokonać Haasa i prawie udało nam się pokonać Grosjeana na pit-stopie, ale straciłem trochę czasu, walcząc z Leclercem i w efekcie po prostu nie zdążyłem. Po restarcie VSC udało mi się bardzo zbliżyć do Grosjeana i kiedy zobaczyłem okazję, postanowiłem ją wykorzystać. Jestem bardzo podekscytowany dzisiejszym występem. Musieliśmy mocno naciskać i zrobić kilka dobrych wyprzedzeń: to był fantastyczny wyścig."

 

Esteban: "Zespół zdobył dzisiaj kilka dobrych punktów, ale nie jestem całkowicie zadowolony, ponieważ nasz wynik końcowy był wypadkową wczorajszej kary. Przez cały weekend pokazaliśmy świetną prędkość - jako czwarty najszybszy zespół - ale jeśli nie wystartujemy z lepszego miejsca po kwalifikacjach, trudno jest to pokazać w wyścigu. Dzisiaj było kilka świetnych momentów i musiałem wykonać wiele ruchów wyprzedzających. Kiedy miałeś nowe opony, była to duża przewaga, a nasza strategia w końcu się opłaciła. Byłem bliski złapania Grosjeana podczas ostatnich kilku okrążeń, ale nie było szansy na ruch."

 

OTMAR SZAFNAUER, CEO TEAMU

"Myślę, że wykorzystaliśmy w tym wyścigu większość szans jakie się nadarzyły. Musieliśmy przez całą trasę walczyć, aby zdobyć osiem ważnych punktów. Nasza strategia wymagała, aby oba samochody wykonały różne ruchy wyprzedzające, aby przebić się przez środek stawki, ale udało się to dobrze. Sergio wykonał fantastyczny ruch na Grosjeanie, aby zakończyć grę jako "najlepsi z pozostałych". Biorąc pod uwagę nasze pozycje wyjściowe z kwalifikacji, skończyliśmy na dobrych pozycjach, a zespół wykonał znakomitą pracę w ramach strategii. Niedawno odblokowaliśmy kilka lepszych osiągów i po prostu musimy utrzymać ten punktowy wynik w ostatnich kilku wyścigach."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800