Załoga Filipek/Kędzierski i Inter Cars & Ravenol Rally Team na liście zgłoszeń rajdu Grodzkiego 6 – 7 Października

Załoga Filipek/Kędzierski i Inter Cars & Ravenol Rally Team na liście zgłoszeń rajdu Grodzkiego 6 – 7 Października

Po kompletnie nie udanym rajdzie Wisły , ruszamy na rajd Grodzki. W prawdzie auto jeszcze nie jest gotowe po awarii z poprzedniego rajdu, ale wszystko wskazuje na to że uda się je poskładać i pojechać na tę imprezę . Szykuje się dobra zabawa.

 

,,Jeszcze nie opadł kurz po 64. Rajdzie Wisły, a zawodnicy startujący w RSMŚl już przygotowują się do 4. Rajdu Grodzkiego – przedostatniej rundy mistrzostw. Impreza rozgrywana w Beskidzie Niskim będzie wykorzystywała fragmenty tras, na których przed dekadą walczyli uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowców i pilotów czeka więc trudne zadanie na szybkich i zróżnicowanych odcinkach, zwłaszcza że w poprzednich edycjach imprezy te konfiguracje oesów nie były wykorzystywane. W tym roku impreza z bazą w Gorlicach będzie także rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, co zwiastuje jeszcze bardziej zaciętą rywalizację o zwycięstwo.

W tym sezonie zdecydowano się na zmianę lokalizacji Rajdu Grodzkiego. Zawody przeniesiono z powiatu jasielskiego do powiatu gorlickiego. Dlatego też w tym roku bazą imprezy będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach, gdzie ulokowane zostaną biuro rajdu i park serwisowy, natomiast start honorowy i ceremonia mety odbędą się w samym centrum miasta – na gorlickim rynku.

 

Zmiana lokalizacji wiąże się również z nowymi trasami. Zatem zawodników, którzy zdążyli już poznać odcinki Rajdu Grodzkiego podczas startów w ramach Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski lub Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, czeka sporo pracy podczas zapoznania. Fakt, że rajd okręgowy będzie korzystał z tych dróg po raz pierwszy nie oznacza jednak, że w tym regionie nie było wcześniej sportowej rywalizacji. Fragmenty tegorocznych odcinków specjalnych Rajdu Grodzkiego były przed dziesięcioma laty wykorzystywane w Rajdzie Magurskim, który stanowił wtedy zimową rundę krajowego czempionatu. Sukcesy na tych oesach święcili m.in. tacy zawodnicy jak Tomasz Kuchar czy Leszek Kuzaj.’’

 

Tekst: grodzki.rsmsl.pl

Foto: Jakub Rozmus

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800