GP Japonii 2018

GP Japonii 2018

Sergio: "Suzuka to dobry tor dla kierowców i zdecydowanie jest jednym z moich ulubionych w roku. Uwielbiam jak się po nim płynie i wysokie prędkości, szczególnie w pierwszym odcinku. Myślę, że to jeden z najlepszych odcinków całego kalendarza. To duże wyzwanie w kokpicie, ale jest to również trudny weekend, ponieważ naprawdę musisz znaleźć idealną równowagę dla samochodu, aby zrobić dobre okrążenie. Nie tylko układ toru jest trudny- możesz mieć dużo wiatru, który zmienia kierunek z jednego okrążenia na drugi i może cię wyrzucić.

130R jest moim ulubionym kawałkiem toru. Dostajesz się tam z prędkością 300 km/h i na siódmym biegu jest ostra w lewo - wciąż robisz 300 km/h przy wyjściu z zakrętu- to niesamowite uczucie. Ten zakręt jest nieco mniej wymagający dla aut nowej generacji, ponieważ masz dużo więcej docisku, ale musisz jeszcze skupić się idealnie, aby uniknąć pomyłki.

Japonia to miejsce, w którym spotykamy najbardziej zagorzałych fanów na świecie. Naprawdę sprawiają, że czujesz się jak w domu przez cały czas. Wielu z nich pisze do mnie w mediach społecznościowych przez cały rok: piszą listy, a kiedy docieramy do Suzuki, niektórzy z nich zaskakują mnie prezentami. To naprawdę wyjątkowe. Jest jeden specjalny fan, który zawsze czeka na mnie w hotelu, kiedy opuszczam tor. Wspaniale jest zobaczyć ich miłość do Formuły 1."

 

Esteban: "Myślę, że wszyscy kierowcy kochają Suzukę. Charakterystyka toru sprawia, że ​​jest tak wyjątkowy- są duże zakręty, dużo się dzieje i jest to bardzo trudne okrążenie. Przez cały czas są naprawdę świetne zakręty, ale eski w pierwszym sektorze są czymś wyjątkowym. Są po prostu świetną zabawą: uwielbiam szybkie zmiany kierunku i przelot przez ten sektor w kwalifikacjach, z lekkim samochodem i dużą przyczepnością, jest po prostu niesamowity.

Nie mogę się doczekać spotkania z japońskimi fanami. Powitanie, jakie nam gotują, jest zawsze niesamowite- wspierają cię od lądowania na lotnisku i nigdy nie przestają dopingować. Są jednymi z najbardziej zagorzałych kibiców jakich widzimy przez cały rok i daje mi to ogromnie dużo energii.

W zeszłym roku mieliśmy bardzo solidny weekend w Suzuce. Długo jechałem na trzecim miejscu, zanim skończyłem ostatecznie na siódmym miejscu, więc mam nadzieję, że uda nam się kolejny mocny weekend. Jeśli uda nam się osiągnąć podobny wynik w tym roku, będzie to wielki wynik."

 

Otmar Szafnauer - CEO zespołu

"Po podwójnych punktach w Soczi jedziemy do Japonii, dążąc do tego samego. Spodziewamy się, że tempo samochodów z ostatnich kilku imprez przeniesie się na Suzukę i naprawdę podoba nam się wyzwanie ścigania się na tak wspaniałym torze.

Po utracie punktów w Singapurze ważne było, aby mieć czysty weekend w Soczi. Jedyną frustracją było to, że staraliśmy się zmaksymalizować naszą przewagę w wyścigu, a nawet z DRS potrzebujesz dużej przewagi, aby móc wykonać ten wyprzedzający ruch. Nie mieliśmy pozycji na torze, która była nam potrzebna, w efekcie więc było to dość trudne popołudnie.

Ulepszenia, które wprowadziliśmy w Singapurze, nadal zapewniają nam wydajność. Chcemy zakończyć sezon jako czwarty najszybszy zespół i myślę, że pokazaliśmy, że jesteśmy już bliscy osiągnięcia tego. Ostatnie wydarzenia z kalendarza zazwyczaj odpowiadają naszym mocnym stronom, ale środek stawki faluje, więc musimy ciężko pracować, aby upewnić się, że możemy osiągnąć nasze cele."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800