GP Rosji 2018

GP Rosji 2018

Esteban: "Dziewiąte miejsce dzisiaj nie jest takie złe, ale liczyliśmy na więcej i myślę, że mieliśmy tempo na lepszy wynik - na pewno przed Harasem. Szkoda, ponieważ zespół zamienił pozycje z Sergio, aby dać każdemu szansę na zaatakowanie Kevina Magnussena, ale bardzo trudno było wyprzedzić, nawet z dłuższą strefą DRS. Nawet na początku przegrałem z Charlesem Leclercem, ponieważ walczyłem z Kevinem i ostatecznie był to jeden z tych dni, kiedy sprawy nie poszły na naszą korzyść. Biorąc pod uwagę to, co się wydarzyło w wyścigu, dobrze jest wyjechać z Rosji z punktami dla obydwu bolidów."

Sergio: "Próbowaliśmy dzisiaj wszystkiego jako zespół: staramy się naciskać przez cały czas i trochę rozczarowujące jest gdy nie zdobywamy tylu punktów, na ile nas faktycznie stać. Zamieniliśmy się miejscami [z Estebanem], ponieważ uważaliśmy, że mogę wywierać większy nacisk na Magnussena, ale nie mogłem się przedostać. Nasz wyścig nie był najbardziej ekscytujący i w końcu mogliśmy podążać tylko za sobą. Wyprzedzanie było bardzo trudne i być może brakowało nam kilkuset metrów DRS, aby móc wykonać ruch. Staraliśmy się jak mogliśmy i pracowaliśmy dobrze jako zespół, ale w końcu P9 i P10 były wszystkim, co mogliśmy dzisiaj osiągnąć."

 

OTMAR SZAFNAUER, DYREKTOR DRUŻYNY

"Oba samochody bezpiecznie zdobyły dziś punkty, ale zakończyliśmy dzień trochę sfrustrowani, że nie byliśmy w stanie wykazać prawdziwego tempa samochodu. Przegraliśmy z Leclercem na pierwszym okrążeniu i spędziliśmy resztę popołudnia próbując znaleźć sposób na wyprzedzenie Magnussena. Pomimo przewagi w tempie musieliśmy zadowolić się dziewiątym i dziesiątym miejscem. Oba nasze samochody poruszały się równo przez prawie całe popołudnie, a zamieniliśmy samochody, aby każdy kierowca miał szansę wyprzedzić Haasa. Ostatecznie nie mieliśmy wystarczającej przewagi w częściach okrążenia, w których liczyło się to, aby wyprzedzić. Dodaliśmy jeszcze kilka punktów do naszej oferty i pokazaliśmy dobre tempo przez cały weekend, więc myślę, że możemy być równie konkurencyjni w następny weekend w Suzuce."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800