2018 Grand Prix Rosji

2018 Grand Prix Rosji

Sergio: "Byłem bardzo rozczarowany wynikiem w Singapurze, ale radzenie sobie z takimi trudnymi dniami jest częścią pracy. Już nie mogę się doczekać Soczi, gdzie jestem pewien, że wynik będzie zupełnie inny. Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu i zdobycia punktów, na które zasługuje zespół.

Grand Prix Rosji niesie ze sobą naprawdę wspaniałe wspomnienia sprzed trzech lat, kiedy ukończyłem wyścig na podium. W pewnym sensie był to nieoczekiwany wynik i pamiętam walkę pod koniec wyścigu, ponieważ nie miałem już nic z opon. To był fantastyczny dzień dla nas. Lubię Soczi: impreza z roku na rok jest coraz lepsza i wszyscy starają się naprawdę dobrze jechać.

Ten tor daje takie poczucie jak tor uliczny, mimo że jest szybki i płynny. Trudno jest wyprzedzić, a kwalifikacje są bardzo ważne. Zakręt trzeci to najbardziej niezapomniany kawałek toru. Jest bardzo wymagający dla przedniej prawej opony i przypomina mi ósmy zakręt w Stambule. To świetny zakręt- z wnętrza samochodu naprawdę czujesz jego energię od wejścia do wyjścia.

Czuję się dobrze w ten weekend i myślę, że będziemy konkurencyjni. Singapur nie przyniósł nam oczekiwanego rezultatu, ale osiągi i równowaga samochodu były bardzo dobre. Jeśli uda nam się przenieść to tempo do Soczi, powinniśmy spodziewać się silnego wyniku. Myślę, że nowe ulepszenia auta wciąż mają potencjał do odblokowania i mam nadzieję, że będziemy w stanie to zrobić w Rosji."

 

Esteban: "Mieliśmy okropny weekend w Singapurze i wyjechaliśmy z niczym pomimo świetnego samochodu i dobrego tempa, więc jestem zdecydowany natychmiast odrobić to w Rosji. Wprowadziliśmy pewne usprawnienia, więc myślę, że będziemy ponownie konkurencyjni w Soczi. Możemy zdobywać punkty za oba samochody, a będziemy ciężko pracować, aby to osiągnąć.

Lubię tor Soczi: po raz trzeci będę się tam ścigał. Miałem bardzo udany weekend w GP3, a w zeszłym roku po raz pierwszy w Formule 1 trafiłem do Q3. To są dobre wspomnienia i mam nadzieję, że będziemy mieli ich więcej po tym roku.

Tor jest całkiem przyjemny w prowadzeniu, szczególnie w ostatnim sektorze, który jest moim ulubionym. Jest wiele zmian kierunku w lewo i 90-stopniowych zakrętów, które bardzo mi się podobają. Pogoda może być nieco niepewna o tej porze roku, ale myślę, że możemy być silni, nieistotne czy jest mokro czy sucho. Celem jest awans do pierwszej dziesiątki zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigu, i mam nadzieję, że możemy być „najlepsi z pozostałych”."

"Wszyscy czuliśmy się beznadziejnie po rozczarowującym wyścigu w Singapurze, ale jednocześnie musimy uczyć się na tych wydarzeniach, przemyśleć je i stać się silniejszym. Nasi kierowcy wiedzą, że taka sytuacja nie może się powtórzyć, a my poradziliśmy sobie teraz z tą sprawą i ruszyliśmy dalej.

Był jeden pozytyw w Singapurze - tempo samochodu. Sergio zakwalifikował się na siódmą pozycję, a ulepszenia przyniosły nam natychmiastowy postęp. Jest zdecydowanie więcej do zrobienia, a Soczi to dobry tor, na którym można dowiedzieć się więcej o nowym pakiecie aerodynamicznym. Myślę, że możemy w ten weekend walczyć o to, by być „najlepszym z pozostałych” i zdobyć dobre punkty. "

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800