Inter Cars & Ravenol Rally Team na 64 Rajdzie Wisły

Inter Cars & Ravenol Rally Team na 64 Rajdzie Wisły

Za niespełna miesiąc odbędzie się 64. edycja Rajdu Wisły – imprezy, która przez lata zyskała sobie uznanie zarówno kierowców, jak i kibiców. Na trudnych technicznie trasach w Beskidach ponownie będzie można zobaczyć w akcji wiele samochodów rajdowych. W szranki staną kierowcy i piloci z Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a także Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Start tegorocznego Rajdu Wisły zaplanowano na 15 września, na godzinę 8:00. Impreza jest jednocześnie rundą trzech różnych cykli, więc kibice zgromadzeni na odcinkach specjalnych będą mogli zobaczyć dużą liczbę różnorodnych rajdówek. Z tego powodu harmonogram zawodów będzie bardzo napięty i wzorem ubiegłego roku organizatorzy zdecydowali, że do sportowej rywalizacji zawodnicy wystartują bezpośrednio z parku serwisowego. Ten ulokowany będzie jednak w innym miejscu, gdyż w tym roku bazą rajdu jest hotel Ogrodzisko w Wiśle.

 

Automobilklub Śląski, czyli organizator zawodów, przygotował trzy odcinki specjalne, które będą pokonywane w dwóch pętlach. Trasę rajdu wytyczono na malowniczych, ale zarazem krętych i bardzo wymagających drogach w Beskidach. Oesy Rajdu Wisły są doceniane przez zawodników przede wszystkim ze względu na poziom wyzwania, jaki przed nimi stawiają. Wąskie partie nie pozostawiają miejsca na błąd, a o dobrym rezultacie decydują przede wszystkim technika jazdy i umiejętności załogi.

 

Po dłuższej przerwie, w rajdzie Wisły zobaczymy również duet Andrzej Filipek / Adam Kędzierski reprezentujący barwy Inter Cars oraz Ravenol. Na starcie zameldują się swoim dobrze znanym Oplem Astrą GSI. Będzie to dla nich debiut w tym jakże kultowym rajdzie. Trzymajmy kciuki aby był udany .

Zmagania załóg będzie można śledzić w wynikach online jak i relacji live tv. Linki do nich dostępne będą na stronie  http://wisla.rsmsl.pl/ .

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800