GT4 European Series na Ostatniej Prostej

GT4 European Series na Ostatniej Prostej

FINAŁ GT4 EUROPEAN SERIES JUŻ W WEEKEND (14 – 16 WRZEŚNIA) NA NIEMIECKIM TORZE NÜRBURGRING. DLA ZESPOŁU PHOENIX RACING, W BARWACH KTÓREGO JEŹDZI GOSIA RDEST BĘDĄ TO DWA „DOMOWE” WYŚCIGI.

 

Nürburgring to jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych na świecie o bardzo bogatej tradycji. To przy tym torze znajduje się siedziba zespołu Phoenix Racing, którego zawodniczką jest Gosia Rdest. Z tego powodu jest to szczególna runda, bo traktowana przez zespół jako „domowa”.

 

 – Sezon zleciał bardzo szybko. Jesteśmy na ostatniej prostej. Przede mną ostatnie wyzwanie – Nürburgring. To tor, który znam najlepiej z tegorocznego kalendarza. Liczę na dobry wynik, zwłaszcza, że w tym roku stałam już na podium na Nürburgringu dwa razy, a jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia – mówi polska zawodniczka przed weekendem.

 

Wspomniane przez Gosię zawody to gościnny występ podczas czerwcowej rundy GT4 Central European Cup. W dwóch wyścigach nasza zawodniczka zajęła pierwsze i drugie miejsce jadąc w duecie z Oscarem Tunjo. Wtedy kierowcy mierzyli się na nitce w wersji Sprint, tym razem zaś będzie to konfiguracja Grand Prix.

 

Weekend wyścigowy GT4 European Series rozpocznie się w piątek dwoma sesjami treningowymi, o 12:25 i 17:15. W sobotę rano odbędą się kwalifikacje (11:30), a po południu pierwszy wyścig (16:55). W niedzielę o godzinie 10:05 ostatni wyścig sezonu.

  

Zawody serii GT4 European Series można obejrzeć na żywo w internecie z angielskimkomentarzem. Bezpośredni link do transmisji:

Wyścig 1 - https://youtu.be/npsctFbv8Jw?list=TLGGMTloeUwRugQxMjA5MjAxOA

Wyścig 2 - https://youtu.be/hg-H-l4RWMU?list=TLGGMTloeUwRugQxMjA5MjAxOA

 

Na liście startowej finałowej rundy znalazło się 48 samochodów. Ciekawostką będzie torowy debiut Forda Mustanga GT4.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800