Grand Prix Włoch 2018

Grand Prix Włoch 2018

Racing Point Force Indie zdobył dziesięć punktów na Monzie, a Esteban Ocon zajął siódme miejsce tuż przed Sergio Perezem, który uplasował się na ósmej pozycji.

Miejsce 7 - ESTEBAN OCON

Strategia: Używany SuperSoft (38 okrążeń) - nowy miękki (15 okrążeń)

 

Esteban: "Dzisiaj czuję się zadowolony z wyniku. Byliśmy na szóstym miejscu, ale po prostu nie mieliśmy wystarczającej przewagi tempa, aby dojść o krok dalej od Grosjeanie. Siódme i ósme miejsce dla drużyny to mimo wszystko wielki wysiłek. Mój start był bardzo dobry, ale zostałem wciśnięty na trawę na podjeździe do mety i musiałem z niej wrócić, co kosztowało mnie kilka pozycji. Od tego czasu mieliśmy dobre tempo i udało nam się wyprzedzić Sainz. Byłem w stanie zadbać o stan opon na tyle, aby nie musieć ich zmieniać. Miałem jedną realną okazję, aby spróbować dojechać do Grosjean pod koniec wyścigu, ale to nie wyszło. Cieszę się, że mogliśmy zakończyć sezon europejski z dobrym wynikiem. Udajemy się na loty w dobrej formie oraz z dobrym tempem".

 

P8 - SERGIO PEREZ

Strategia: Nowe SuperSoft (39 okrążeń) - nowe miękkie (14 okrążeń)

 

Sergio: "Cieszę się, że mogę stąd wyjechać z punktami, szczególnie biorąc pod uwagę, że zaczynaliśmy dość daleko od siatki. Niestety przez cały wyścig musiałem ponieść naprawdę duże obrażenia: Stanąłem do rywalizacji z Kevinem [Magnussenem], a on przeciął szykanę dwa razy, kiedy już go wyprzedziłem. Nie powiedziano  mu, aby oddał to stanowisko, ale udało mi się jeszcze raz z nim spotkać i go dogonić w Lesmo. Po prostu nie dał mi wystarczająco dużo miejsca przez co wprowadził mnie do środka. W tak szybkim zakręcie nieustannie dochodziło do kontaktu i to się źle odbiło na moim samochodzie. Miałem dużo podsterowności, więc był to bardzo trudny wyścig. Pomimo tych problemów, mieliśmy dobre tempo i byłem tuż za Estebanem w finale wyścigu, obaj staraliśmy się wyprzedzić Grosjean. Nie do końca udało nam się być "najlepszymi z najlepszych", ale mimo wszystko uważaliśmy, że wykonaliśmy dziś dobrą robotę. Wyniki z ostatnich dwóch tygodni pokazują, jak silna jest ta drużyna. Teoretycznie zajęlibyśmy czwarte miejsce w czempionacie i zdobywamy dobre punkty. W Singapurze dostaniemy kilka ulepszeń, co, miejmy nadzieję, oznacza, że będziemy mogli nadal dobrze jechać w ostatnich kilku wyścigach mistrzostw".

 

OTMAR SZAFNAUER, DYREKTOR I SZEF ZESPOŁU

"Dziesięć punktów z Monzy to dobra nagroda za kolejny ogromny wysiłek drużyny. Samochód był mocny od początku treningu i pomimo wczorajszych kwalifikacji nie udało nam się zmaksymalizować, dzięki czemu oba samochody wróciły do normy. Esteban był bardzo blisko wyprzedzania Grosjean na kilku ostatnich okrążeniach i mimo szybszego samochodu, po prostu zabrakło nam okrążeń do wykonania ruchu. Sergio również był tuż za Estebanem, walcząc z P14 na ósme miejsce, co było ogromnym wysiłkiem. Wywołania strategiczne z ściany zagrody sprawiły, że w późnej fazie wyścigu znaleźliśmy się w pit-stopie z oboma samochodami, co dobrze nam się sprawdziło i zapewniło nam dobre tempo wyścigu przez całe popołudnie, a na koniec względną przewagę opon nad konkurencją".

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800