Grand Prix Włoch 2018

Grand Prix Włoch 2018

Sergio: "Po tak silnym weekendzie w Spa czuję się bardzo pozytywnie. Punkty, które zdobyliśmy są bardzo ważne, a nasz występ przez cały weekend pokazuje, jak liczną grupę mamy w tym zespole. Samochód był szybki i byłem zadowolony z tempa wyścigu. Myślę, że udało nam się osiągnąć maksymalny rezultat. Jestem bardzo zmotywowany do walki o wejście do finałowej ósemki wyścigów. Wiem, że do samochodu docierają nowe części, a w ekipie panują skrajne emocje. Ciekawie będzie zobaczyć, jak konkurencyjni możemy być na Monzie i czy możemy ponownie pojechać z prędkością, którą pokazaliśmy w Spa. Monza jest zawsze wyjątkowa i uwielbiam tor old-schoolowy. Jest szybki i wąski, i ważne jest, abyśmy ciągle wracali do tych klasycznych torów. W przeszłości osiągałem dobre wyniki w Monzie i po prostu kocham tę energię i pasję tłumu. Zawsze jest to naprawdę wyjątkowy wyścig".

Esteban: " W młodości spędziłem dużo czasu we Włoszech, po prostu kocham ten kraj. Zaprzyjaźniłem się z wieloma osobami, więc zawsze miło jest zobaczyć wszystkich ponownie. Wyścigi w Monzie to coś wyjątkowego, ponieważ można poczuć ogromną miłość mieszkańców do sportów motorowych. Atmosfera z Tifosi jest niesamowita - dla wszystkich kierowców. Tor składa się tylko z 11 zakrętów, ale jest wiele miejsc, które mogą Cię zaskoczyć. Parabolica jest bardzo szybkim zakrętem i bardzo trudno jest się dobrze dopasować. To samo dotyczy narożników Lesmo. Dzięki nowoczesnym samochodom F1, Variante Ascari jest również bardzo przyjemny do pokonania- samochód jest prawie płaski, a więc trzeba być bardzo precyzyjnym. Na prostych osiągamy niesamowite prędkości i myślę, że układ toru będzie pasował do naszego pakietu. W zeszłym roku miałem tam wyjątkowy wyścig: Byłem trzeci na starcie i skończyłem na szóstej pozycji, więc mam nadzieję, że w tym roku znów znajdziemy się w czołówce. Ostatnie tygodnie były okresem przejściowym dla zespołu, ale przy wsparciu Posiadacza Praw Handlowych, FIA i innych zawodników wróciliśmy do rywalizacji w Spa. Priorytetem było zdobycie kilku punktów na planszy i zajęcie piątych i szóstych miejsc było wspaniałą nagrodą dla całej drużyny.

"Nowi właściciele zapewniają nam mile widziany zastrzyk stabilności i inwestycji. Zachowujemy wspaniałą grupę ludzi pracujących u podstaw i na torze, a z dala od toru możemy skupić się na tym, co robimy najlepiej - budowaniu samochodów i jeździe wyścigowej. Nasz poziom wydajności w Spa był prawdziwą zasługą całego zespołu. Widok Estebana i Sergio, którzy rywalizują o prowadzenie na pierwszym okrążeniu, to obraz, który będziemy pielęgnować. Wyjeżdżamy do Monzy, aby zdobyć więcej punktów. Musimy utrzymać dynamikę Spa. Monza to przede wszystkim maksymalna prędkość i stabilność hamulców, i myślę, że będzie to współgrać na naszych atutach. Patrząc dalej w przyszłość, mamy lepsze wyniki, które będziemy mogli zaprezentować w samochodzie w trakcie kilku następnych wydarzeń, miejmy nadzieję, że zaczynamy od Singapuru".

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800