Grand Prix Belgii 2018

Grand Prix Belgii 2018

Racing Point Force India zdobył 18 punktów w dzisiejszym Grand Prix Belgii, a Sergio Perez zajął piąte miejsce tuż przed Estebanem Oconem, który uplasował się na szóstym miejscu.

 

5 MIEJSCE - SERGIO PEREZ

Strategia: Używany SuperSoft (25 okrążeń) - nowy miękki (19 okrążeń)
Sergio: "Dzisiejszy występ zespołu był świetny i myślę, że spędziliśmy prawie idealny weekend. Moje jedyne rozczarowanie pochodzi z wczorajszego dnia, ponieważ uważam, że pole position było w zasięgu ręki, ale z pewnością możemy być zadowoleni z zdobytych punktów. Po prostu nie mogliśmy utrzymać najlepszych zespołów za nami, więc to, że Esteban został „najlepszym z pozostałych”, to jest jedyne co mogliśmy zrobić. Mój start był bardzo dobry i mogłem ustawić się na właściwych pozycjach podczas pierwszych kilku zakrętów. Potem moje tempo było silne i konsekwentne. Otworzyłem lukę, a potem mogłem kontrolować swój wyścig. Nie mogłem nic zrobić, aby utrzymać Valtteri [Bottas] za sobą - czasami trzeba pomyśleć o szerszej perspektywie. Jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy; zdobyliśmy kilka ważnych punktów dla drużyny i wysłaliśmy mocną wiadomość na kilka kolejnych wyścigów. To dobry początek nowej ery dla zespołu".

 

6 MIEJSCE - ESTEBAN OCON

Strategia: Używany SuperSoft (24 okrążenia) - nowy miękki (20 okrążeń)

Esteban: "Jestem zadowolony z dzisiejszego wyścigu i myślę, że skończyliśmy na miejscu, na które zasłużyliśmy z tempem, w jakim jechaliśmy. Zrobiłem dobry początek i byłem po wewnętrznej stronie Sebastiana [Vettela] na pierwszym zakręcie. Miał lepszą trakcję, ale byłem bardzo szybki na prostej i próbowałem zdobyć prowadzenie nad Kemmelem. Miałem dobrą przewagę wyprzedzając zarówno Vettela, jak i Lewisa [Hamilton] i próbowałem znaleźć drogę do wewnątrz, ale w końcu straciłem miejsce na korzyść Sergio. To były dobre i uczciwe wyścigi, dobry początek "nowego" życia drużyny; zdobyliśmy wiele punktów, co jest ważne dla naszego powrotu do mistrzostw. Przez cały weekend pokazywaliśmy dobre tempo i mamy nadzieję, że będzie ono kontynuowane w końcówce sezonu".

 OTMAR SZAFNAUER, DYREKTOR I SZEF ZESPOŁU

"Opuszać Spa z 18 punktami wydaje się całkiem fajne. Przez cały weekend byliśmy szybcy i ważne było, aby dziś przekształcić nasz potencjał w mocny wynik. Pierwsze okrążenie było bardzo emocjonujące, nie mieliśmy z nim problemów, a Esteban był nawet wyzwaniem dla lidera w podejściu do Les Combes. Po załatwieniu sprawy, obaj kierowcy zapewnili czyste i uczciwe wyścigi, jednak nie mieliśmy wystarczającego tempa, by ścigać się dziś o podium. Piąte i szóste miejsce jest właśnie tym, czego potrzebowaliśmy i jest to zasługa wszystkich 405 pracowników, którzy wykazali się w ostatnich tygodniach ogromną determinacją. Gratuluję im wszystkim i z niecierpliwością czekam na zdobycie kolejnych punktów w nadchodzących wyścigach".

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800