Mick Schumacher po raz drugi zwyciężył w wyścigu Mistrzostw Europy Formuły 3 FIA

Mick Schumacher po raz drugi zwyciężył w wyścigu Mistrzostw Europy Formuły 3 FIA

Mick Schumacher (PREMA Theodore Racing) kolejną dobrą jazdą zainaugurował swoje drugie zwycięstwo w wyścigach Mistrzostw Europy FIA Formuły 3. Na liczącym 5. 901 kilometrów torze Silverstone Niemiec wygrał z Jüri Vips (Motopark) i Jonathanem Aberdeinem (Motopark), który zdobył swoje pierwsze podium na Mistrzostwach Europy Formuły 3 FIA. Daniel Ticktum (Motopark), który rozpoczął wyścig jako lider punktowy, zajął ósme miejsce i tym samym utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji kierowców.

Po starcie z drugiego miejsca na torze Mick Schumacher awansował na prowadzenie na pierwszych kilku metrach. Na pierwszym okrążeniu zbudował już ponad sekundowy margines od najbliższego rywala Fabia Scherera (Motopark), który startował w wyścigu z pole position. Za Szwajcarami znaleźli się Jüri Vips i Jonathan Aberdein.

W tym czasie Daniel Ticktum, który kilka godzin wcześniej przejął prowadzenie w mistrzostwach jako zwycięzca pierwszego wyścigu na Silverstone, znalazł się poza pierwszą dziesiątką mimo, iż starał się wykorzystać swoją szansę w wymagających pojedynkach.

W połowie drogi kolejność na czele wyścigu pozostała niezmieniona. W międzyczasie Ticktum wyprzedził Ralf Aron (PREMA Theodore Racing) i awansował do pierwszej dziesiątki. Kilka chwil później Vips zajął drugie miejsce wraz z swoim kolegom z drużyny Scherera, tuż po tym jak Szwajcarzy opuścili tor z powodu problemu technicznego. Aberdein awansował na ostatnie miejsce podium i wrócił do domu wraz z zwycięzcą wyścigu Schumacherem oraz z Vipsem, który zajął drugie miejsce. Enaam Ahmed (Hitech Bullfrog GP), Marcus Armstrong (PREMA Theodore Racing) i Guanyu Zhou (PREMA Theodore Racing) zajęli kolejno miejsca od czwartego do szóstego, a tuż za nimi na kolejnej pozycji uplasował się Sacha Fenestraz (Carlin). Ticktum, Robert Shvartzman (PREMA Theodore Racing) i Aron znaleźli się natomiast w pierwszej dziesiątce.

Mick Schumacher (PREMA Theodore Racing): "Historia mojego wyścigu jest krótka: start był dobry, na pierwszym okrążeniu udało mi się zrobić lukę, a potem próbowałem ją utrzymać. Około półmetka rywale trochę się zamknęli, ale przecisnąłem się i przywróciłem swój początkowy margines. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa".

Mick Schumacher i RAVENOL są ekskluzywnymi partnerami w dziedzinie środków smarnych i pielęgnacyjnych dla motoryzacji - o tym świadczy charakterystyczne logo RAVENOLU na kasku Micka Schumachera.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800