Ciężka praca w końcu się opłaciła. Drużyna Rosberg`a po raz pierwszy znalazła się w rankingach punktowych Mistrzów GT ADAC

Ciężka praca w końcu się opłaciła. Drużyna Rosberg`a po raz pierwszy znalazła się w rankingach punktowych Mistrzów GT ADAC

W sobotnim wyścigu na Nürburgring, który odbył się prawie dwa tygodnie temu, Aaro Vainio i Michele Beretta zebrali pierwsze cztery punkty w sezonie, zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi duet, Eriksson/Judek, również zrobił krok naprzód.

Temperatury znacznie przekraczające 30 stopni Celsjusza w ten weekend dały się we znaki nie tylko publiczności na trybunach, lecz także kierowcom. Temperatura w samochodzie sięgała ponad 45 stopni przez co kierowcy zgrzali się o wiele bardziej niż zwykle. Siódmy i ósmy wyścig Mistrzów GT ADAC odbył się na torze Nürburgring w Eifel. Zespołowi towarzyszył sam właściciel Keke Rosberg, który również zatrzymał się w Eifel.

Aaro Vainio i Michele Beretta zdobyli pierwsze punkty dla drużyny.

Wszyscy wiedzą, że ADAC GT Masters reprezentuje sporty motorowe na wysokim poziomie. Jak wysoki był zatem poziom podczas porannych sobotnich kwalifikacji, kiedy to w ciągu jednej sekundy wystartowało 31 pojazdów. Aaro Vainio uplasował się na 20  pozycji startowej, a Jonathan Judek na 32.

Pierwszy popołudniowy wyścig był burzliwy w związku z czym został przerwany przez samochód bezpieczeństwa tuż po starcie. Aaro Vainio dobrze wystartował i zdecydowanie był w stanie zmierzyć się z rywalami. Kiedy przekazał kierownicę Michele Beretta, duet znajdował się już w rankingach punktowych. Michele Beretta zajął ostatecznie dziewiąte miejsce na mecie toru Rosberg Lamborghini.Kolejna kara dotknęła zawodników plasujacych się na miejscach pomiędzy drugim a ósmym, pozwalając na zdobycie 4 punktów” "Pierwszy wyścig przebiegł bardzo dobrze", powiedział Beretta. " Po tych wszystkich trudnych wyścigach w końcu byliśmy konkurencyjni, a ilość zdobytych punktów była bardzo dobra”.Członek zespołu Aaro Vainio dodał: "Na pewno był to dla nas dobry wyścig i zdobyte punkty też były dobre. Ale mamy jeszcze wiele do zrobienia". Jonathan Judek i Jimmy Eriksson również byli zaskakująco dobrzy. Zaczynając z 32 pozycji startowej, przecięli linię mety na 21 miejscu.

Drugi najlepszy na torze Lamborghini w niedzielę

Kwalifikacje do ADAC GT Masters są trudne. Jimmy Eriksson przejechał szybkie okrążenie i zapewnił sobie 22 pozycję startową. Michele Beretta wywalczył 29 pozycję uzyskując najszybszy czas okrążenia na trasie o długości około 3. 629 kilometrów.

Zapewnienie sobie pozycji dominującej w wyścigu było tym razem trudniejsze dla kierowców Rosberga. Raz za razem zarówno Jimmy, jak i Michele walczyli o pozycję. Wyścig oczywiście przyniósł pewne korzyści zawodnikom. Ostatecznie 20. Miejsce zajęli (Vainio/Beretta) i 26. miejsce (Eriksson/Judek). "Kwalifikacje poszły dziś nieco lepiej", powiedział Jonathan Judek. „Ale posunęliśmy się dalej z powodu silnej konkurencji". Jego kolega z drużyny Jimmy Eriksson: "Zrobiliśmy krok naprzód podczas letniej przerwy. Ale nie jesteśmy jeszcze tam, gdzie chcielibyśmy być".

Lider zespołu Arno Zensen: "Cieszymy się z naszych pierwszych punktów i chcemy nadal poprawiać nasze wyniki".

 Pierwsze punkty mistrzostw to ulga dla całej drużyny, która ciężko pracowała, aby osiągnąć ten sukces. "Po tym jak znaleźliśmy się w pierwszej piętnastce Red Bull Ring, byliśmy w stanie pojechać lepiej na torze Nürburgring ", cieszył się lider zespołu Arno Zensen. "Za każdym razem sytuacja staje się coraz lepsza i jestem pewien, że prędzej czy później znajdziemy się w ADAC GT Masters. Jimmy, Jonathan, Aaro i Michele wypadli w ten weekend dobrze, a zespół był bardzo dobrze przygotowany. Cieszymy się z naszych pierwszych punktów i chcemy nadal poprawiać nasze wyniki".

W piątek rozpoczyna się następny weekend wyścigowy ADAC GT Masters. Odbędzie się on w Zandvoort w Holandii (17-19 sierpnia).

RAVENOL jest oficjalnym partnerem Ligi Supersamochodów w dziedzinie środków smarnych. Zespoły rywalizujące w tej serii mogą stosować środki smarne takie jak oleje do silników wyścigowych i przekładni, płyny chłodzące, płyny hamulcowe wyścigowe oraz inne produkty dostarczane przez RAVENOL.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800