Grand Prix Węgier 2018 bez punktów dla Sahara Force India

Grand Prix Węgier 2018 bez punktów dla Sahara Force India

P13 - ESTEBAN OCON - VJM11-03: "Trudny wyścig dla nas i wiedzieliśmy, że zdobycie dzisiaj punktów będzie dużym wyzwaniem. Początek wyścigu był mocny i zdobyliśmy kilka pozycji, ale nie mieliśmy wystarczającego tempa, aby aby odbić się z tylnych pozycji i walczyć o punkty. Cieszyłem się kilkoma dobrymi potyczkami z Renault, ale problemy z wczorajszymi kwalifikacjami naprawdę przsądziły nasz dzisiejszy wynik. Mamy teraz kilka tygodni wolnego i nadal jest dużo pracy w drugiej połowie sezonu. Wszyscy zasługują na odpoczynek, abyśmy mogli wrócić mocniejsi."

 

P14 - SERGIO PEREZ - VJM11-02: "To nie był idealny dzień dla nas, ale wiedzieliśmy, że będzie to ciężka niedziela od samego początku. Zaczęliśmy z tylnych pozycji i zdecydowaliśmy się na agresywną strategię, ale ostatecznie nie mieliśmy tempa, aby to zadziałało. Miałem dobry start, ale straciłem kilka miejsc po kontakcie z Leclercem, a potem zawsze trudno odzyskać punkty na torze, gdzie wyprzedzanie jest bardzo trudne. Cieszę się, że mamy teraz letnią przerwę. Ostatnie miesiące były ciężkie psychicznie, ale wciąż tu jestem i jestem w pierwszej dziesiątce mistrzostw kierowców. Po wakacjach wrócimy silniejsi - wszystkie kwestie pozatorowe zostaną rozwiązane i możemy wrócić z dobrym nastawieniem"

 

OTMAR SZAFNAUER / DYREKTOR OPERACYJNY: "Dzisiejszy wynik był w dużym stopniu zdeterminowany przez problemy, które napotkaliśmy w kwalifikacjach wczoraj. Zaczynając z tyłu, obaj kierowcy mieli trudne zawody, z bitwami, które toczyli od początku do końca. Wypróbowaliśmy dwie różne strategie - Esteban zaczynał od miękkich opon, a Sergio od ultrasofów, ale w końcu zrobiło to niewielką różnicę dziesięciu sekund między nimi. Letnia przerwa daje nam szansę na przegrupowanie się, poradzenie sobie z problemami, które mają miejsce z dala od toru i powrót na drugą część sezonu w znacznie silniejszej dyspozycji. Jesteśmy pewni pracy, którą wykonujemy w fabryce i wciąż jesteśmy w środku stawki, więc nie możemy się doczekać naładowania akumulatorów po zakończeniu tego tygodnia."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800