RAVENOL w Formule 1!

RAVENOL w Formule 1!

W sezonie 2018 logo RAVENOL zobaczymy na bolidach i kombinezonach kierowców Formuły 1, a wszystko za sprawą ogłoszonego przez Sahara Force India partnerstwa z marką RAVENOL.

RAVENOL został oficjalnym partnerem Sahara Force India w zakresie środków smarnych.

Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH z siedzibą w Werther w Niemczech od 1946 roku produkuje i sprzedaje wysokiej jakości środki smarne marki RAVENOL. Dział badań i rozwoju firmy, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie, to miejsce, w którym powstają najbardziej innowacyjne produkty nie tylko spełniające, ale często przekraczające wymagania nawet najbardziej ambitnych producentów pojazdów i mogą spełniać także ich przyszłe wymagania. Wysokiej jakości środki smarne Ravenol będą dostarczane bezpośrednio do centrum rozwojowego Force India w Silverstone.

"Cieszę się, że mogę powitać RAVENOL w zespole, przygotowując się do rozpoczęcia sezonu 2018. Formuła 1 to fantastyczna okazja dla marki RAVENOL aby dotrzeć do ogromnej globalnej publiczności i zwiększyć świadomość wysokiej jakości produktów RAVENOL” – powiedział Vijay Mallya, szef zespołu i dyrektor zarządzający Sahara Force India.

Kierownik ds. sportów motorowych RAVENOL, Martin Huning, widzi wejście do Formuły 1 jako kolejny logiczny krok w dalszym rozwoju marki już uznanej w sportach motorowych na całym świecie. "Dążymy do zmniejszenia zużycia paliwa i wpływu na środowisko poprzez ciągłe wykorzystywanie najnowszych osiągnięć w technologii smarowania do produkcji najbardziej zaawansowanych środków smarnych. Zostaliśmy wybrani jako oficjalni partnerzy środków smarnych w Sahara Force India F1 Team, co potwierdza jakość naszych produktów".

W ramach partnerstwa bolidy teamu oznakowane zostały logo Ravenol na deflektorze pionowym VJM11. Logo pojawiło się także na kombinezonach kierowców.

Wejście do Formuły 1 to dowód uznania najwyższej jakości produktów RAVENOL.

Jesteśmy jedną z najbardziej technologicznie innowacyjnych firm w naszej branży, a wysoka jakość i optymalny skład naszych produktów stanowią podstawę naszego sukcesu. To specjalne receptury oraz unikalne procesy rozwojowe i produkcyjne, indywidualnie dopasowane do wymagań naszych klientów, czynią produkty RAVENOL coraz popularniejszymi na całym świecie. Poprzez partnerską współpracę z czołowymi producentami rynku motoryzacyjnego tworzymy oleje spełniające przyszłe wymagania, określane przez przodujących producentów w branży samochodowej, takich jak Mercedes-Benz, Daimler Chrysler, BMW, AUDI, VW, Porsche, Ford, ZF, MAN, Scania, Volvo, MTU, Deutz, Steyr Motors oraz Cummins. Ogromne inwestycje we własne laboratoria, ciągłe szkolenia naszych pracowników, którzy ściśle współpracują z producentami silników i wreszcie rozwój naszego zaangażowania w motosporcie i możliwość prowadzenia badań w tych, jakże trudnych, warunkach wyścigowych, pozwalają nam osiągać techniczną perfekcję.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Michna
e.michna@ravenol.pl
Tel. 577-769-800