Znaczenie specyfikacji oraz jakości nowoczesnych płynów chłodniczych

Znaczenie specyfikacji oraz jakości nowoczesnych płynów chłodniczych

Dostępność produktów promocyjnych sprawdź u swojego dostawcy>
Oferta płynów i koncentratów chłodniczych Ravenol>


W dobie nieustannych zmian w samochodach, ciągłego rozwoju układów przeniesienia napędu, technologii hybrydowych oraz samochodów w pełni elektrycznych, rozwój nie ominął również płynów chłodniczych. Okres, w którym były płyny niebieski, żółty czy zielony, minęły. W chwili obecnej przed płynem chłodniczym stawianie są dużo poważniejsze zadania. Układ chłodzenia silnika, inwertera w hybrydach, czy układu baterii, to zadania dla płynów nowej generacji. Oczywiście produkty typu C11 – G11 nadal dostępne są w sprzedaży, natomiast na przestrzeni ostatnich lat nastąpił ogromny rozwój. Obecnie w ofercie możemy znaleźć płyny C13- G13 oraz dedykowane rozwiązania do samochodów japońskich, jak RAVENOL HJC. Należy pamiętać, iż płyn to nie tylko ochrona przed zamarzaniem, ale również przed korozją oraz powstającymi podczas użytkowania osadami. Stosowanie przez producentów złożonych układów pomp mechanicznych oraz elektrycznych wymaga zastosowania płynów o najlepszej jakości, które posiadają odpowiednie aprobaty i specyfikacje. Portfolio płynów chłodniczych Ravenol jest oparte na tej samej strategii co produkty ATF i oleje silnikowe - płyny chłodnicze Ravenol to produkty najwyższej jakości, idealnie dopasowane i dedykowane rozwiązania do układów chłodzenia. Produkcja płynów najnowszej generacji jak Ravenol LGC Protect oparta jest na glicerynie, która jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska niż glikol. Gliceryna wytwarzana jest przy produkcji paliwa bio-diesel. Dodatkowo zastosowane w formulacji krzemiany pozwalają na doskonałą ochronę układów wykonanych ze stopów aluminium, żeliwa i magnezu.

Płyny chłodnicze wyprodukowane przy wykorzystaniu najnowszej technologii i zastosowaniu w nich nowoczesnych komponentów nie powinny być ze sobą mieszane. W przypadku wystąpienia wycieku płynu chłodniczego zaleca się przepłukanie instalacji i zastosowanie dedykowanego płynu. Taki zabieg pozwala zachować czystość układu i odpowiednie parametry płynu chłodzącego przez cały okres eksploatacji. Gdy wyciek płynu z układu chłodzenia zaskoczy nas w drodze, to o ile to możliwe, powinniśmy uzupełnić jego poziom w układzie, aby móc kontynuować podróż, ale jednocześnie nie odwlekajmy wizyty w warsztacie celem kontroli i ewentualnej naprawy, która zapobiegnie poważniejszej awarii.

Jak, co i kiedy wymienić? Jaki płyn będzie najlepszy? Tu z pomocą przychodzi konfigurator Ravenol, który połączony jest w globalnej wyszukiwarce pod adresem: https://www.ravenol.pl/content/8-dobierz-olej. Podczas wyszukiwania znajdziesz układ chodzenia, a w nim odpowiednio dobrany płyn, potrzebną ilość oraz interwał wymiany podany w tys. kilometrów. jeśli twój samochód posiada napęd hybrydowy lub elektryczny, Ravenol również sprosta twoim wymaganiom. Nasz innowacyjny konfigurator uwzględnia najnowsze technologie.

W zależności od zastosowanych technologii możesz spotkać: układ chłodzenia silnika spalinowego, układ chłodzenia napędu elektrycznego i układ chłodzenia inwertera. Ravenol zwraca uwagę, iż wskazane obiegi przy zastosowaniu tego samego płynu mogą mieć różne interwały wymiany.

Konfigurator dostępny jest również w katalogu twojego dostawcy Ravenol. Niezależnie czy szukasz produktu po normie, specyfikacji lub aprobacie, czy szukasz po drzewie marka- model –rok- pojemność - nasze zaawansowane rozwiązania znajdziesz w katalogu dystrybutora.

Poniżej przedstawiamy tabele mieszalności płynów:


KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800