Pierwszy na świecie olej silnikowy Ravenol o lepkości 0W-16 z aprobatą API SN

Pierwszy na świecie olej silnikowy Ravenol o lepkości 0W-16 z aprobatą API SN

Ravenol wziął udział w czwartej edycji Krajowego Kongresu Ekspertów Samochodowych, który odbył się na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. W Kongresie wzięły udział najwybitniejsze osobowości w dziedzinie nauki i techniki, przedstawiciele uczelni, instytutów naukowo-badawczych, pracujące na rzecz sektora motoryzacyjnego, a także przedstawiciele koncernów, instytucji i organizacji rzeczoznawczych oraz stowarzyszeń branżowych. Kongres Ekspertów Samochodowych jest idealnym miejscem na promocję nowych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i prawnych związanych z rynkiem motoryzacyjnym.

Na forum ogólnym prezentowane były nie tylko nowe technologie firm uczestniczących w wydarzeniu, ale także odbyły się wystąpienia osób mówiących chociażby o jakości części zamiennych dla motoryzacji czy też poruszających tematy związane z przepisami prawnymi dot. gazów w klimatyzacji. Każdy wykład to niezwykle cenne wskazówki dla warsztatów, ale też i dla samych firm, które starają się dostosować ofertę do klienta indywidualnego i profesjonalnego.

Nagroda w kategorii Innowacyjność Technologiczna została przyznana naszemu pierwszemu na świecie olejowi silnikowemu 0W-16 z aprobatą API SN. Produkt zalecany jest do nowoczesnych silników benzynowych i Diesla w samochodach osobowych, z wersją turbo i silnikami z wtryskiem bezpośrednim. Szczególnie zalecany do pojazdów hybrydowych, jeśli do silnika zalecany jest olej Low-Viscosity o klasie lepkości 0W-16, 0W-20 lub 5W-20.