Toyota GR Supra GT4 będzie się ścigała na smarach RAVENOL

Toyota GR Supra GT4 będzie się ścigała na smarach RAVENOL

Dzisiaj TOYOTA GAZOO Racing ogłosiła daty rozpoczęcia sprzedaży GR Supra GT4. Nowy samochód wyścigowy dla klientów będzie dostępny w Europie od marca 2020 roku.

W świecie mediów zapowiedź wprowadzenia nowej GR Supra GT4, dokonana kilka miesięcy temu, przyciągnęła wiele uwagi. Oprócz rozpowszechniania wiadomości za pośrednictwem kanałów komunikacyjnych TMG, Toyota Europe i Toyota Motor Corporation (TMC),  o wprowadzeniu nowego „cywilnego” auta sportowego informowało także kilka magazynów o wyścigach samochodowych i różne serie wyścigów GT4 i ADAC GT4 Niemcy. W ciągu najbliższych czterech lat samochody wyścigowe będą budowane w Kolonii-Marsdorf, fabryce odpowiedzialnej również za produkcję samochodów wyścigowych Toyota Formula One i LMP1. Po dostarczeniu do klientów pojazdy będą miały logo RAVENOL i będą zalane środkami smarnymi RAVENOL. Podczas wszystkich testów i wyścigów przeprowadzanych przez TMG, GR Supra GT4 również będzie nosić logo RAVENOL.

Smary RAVENOL w GR Supra GT4 to:

Dla sześciocylindrowego rzędowego silnika o pojemności 2 998 cm3 z turbosprężarką Twin-Scroll doskonałe smarowanie zapewni olej RAVENOL RUP Racing Ultra Performance SAE 5W-40 ze specjalną technologią USVO®.

Ten wysoce zaawansowany, w pełni syntetyczny olej silnikowy z unikalną formułą specjalnych dodatków molibdenu i wolframu jest idealnym rozwiązaniem do wyścigów samochodowych, szczególnie w ekstremalnych warunkach. Gwarantuje on doskonałe smarowanie w ekstremalnie wysokich temperaturach pracy, wysoką lepkość HTHS i ekstremalną stabilność na ścinanie.

Inne oleje RAVENOL i płyny eksploatacyjne stosowane w Supra GT4 to: RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS w automatycznej skrzyni biegów (napęd na tylne koła), wyczynowy płyn hamulcowy RAVENOL Racing Brake R325 + do układu hamulcowego i ekologiczny RAVENOL LTC - Protect C12 ++ na bazie 1,2 etanodiolu (glikolu monoetylenowego) do układu chłodzenia.
Oprócz nowej Supry, wszystkie inne samochody wyścigowe produkowane przez TOYOTA Motorsport GmbH, takie jak samochody wyścigowe i rajdowe TMG GT86 (GT86 CS-Cup, GT86 CS-R3 i GT86 CS-V3) będą fabrycznie zalewane olejami dostarczonymi przez ekspertów od środków smarnych RAVENOL

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800