TOYOTA GAZOO Racing rozpocznie sprzedaż GR Supry GT4 w 2020 roku

TOYOTA GAZOO Racing rozpocznie sprzedaż GR Supry GT4 w 2020 roku

TOYOTA GAZOO Racing potwierdziła, że w 2020 roku wprowadzi na rynek GR Suprę GT4, wyścigowy samochód przeznaczony dla zespołów prywatnych (*1). Ogłoszenie to jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów na całym świecie po zaprezentowaniu koncepcji GR Supra GT4 na wystawie Geneva International Motor w marcu i udziale GR Supra w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w czerwcu. Toyota Gazoo Racing chce zwiększyć swoje zaangażowanie w wyścigi zespołów prywatnych. Wszystko po to, by umożliwić miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w wyścigach i aby móc rozwijać coraz lepsze auta, wykorzystując doświadczenia z torów wyścigowych. Klasa GT4 

Model GR Supra GT4 (*2) to samochód wyścigowy oparty na GR Supra - pierwszym globalnym modelu Toyota Gazoo Racing, który trafił na rynek w tym roku. 

Kategoria GT4 (*3) jest popularna wśród prywatnych zespołów wyścigowych na całym świecie ze względu na stosunkowo niski koszt i łatwość dołączenia do rywalizacji. Samochody GT4 mogą uczestniczyć w wielu wyścigach na całym świecie, w tym w Super Taikyu Series w Japonii, GT4 European Series i VLN Endurance Championship Nürburgring w Europie oraz w serii Michelin Pilot Challenge w USA. GR Supra uczestniczy już w NASCAR Xfinity Series w Ameryce Północnej, a od 2020 roku ma konkurować w klasie Super GT GT500 w Japonii. Wejście GR Supra GT4 zapewni fanom sportów motorowych radość z oglądania GR Supra rywalizującego na torach na całym świecie. W celu opracowania GR Supra GT4, TOYOTA GAZOO Racing połączyła siły z trzema partnerami technicznymi: Ravenol, Pirelli i Akrapovič. Ravenol dostarcza środki smarne, Pirelli współpracuje przy opracowywaniu opon, zaś Akrapovič współpracuje przy opracowywaniu układów wydechowych specyficznych dla sportów motorowych. Szczegóły dotyczące specyfikacji GR Supra GT4, w tym jej ceny sprzedaży, poszczególne rynki i daty premiery, mają zostać ogłoszone jeszcze w tym roku. 

* 1 Zespoły klienckie (znane również jako zespoły prywatne) kupują od producentów samochody wyścigowe, które są zmodyfikowanymi wersjami pojazdów produkcyjnych i wprowadzają je do wyścigów. 

* 2 pojazdy GT4 są sprzedawane uczestnikom wyścigów i nie można nimi jeździć po drogach publicznych. 

* 3 GT4 to kategoria produkcyjnych samochodów wyścigowych opartych na samochodach Grand Touring regulowanych przez SRO; jeden stopień poniżej GT3.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800