24-godzinny wyścig ADAC Zurich na torze Nürburgring: Punkt kulminacyjny sezonu z udziałem RAVENOL

24-godzinny wyścig ADAC Zurich na torze Nürburgring: Punkt kulminacyjny sezonu z udziałem RAVENOL

W dniach od 25 – 28 maja 2017 uczestnicy 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich ponownie będą się ścigać 25- kilometrową kombinacją tras Nordschleife i Grand Prix.

Po spektakularnym 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring w 2016 r. kiedy trzeba było zawiesić wyścig na trzy godziny z powodu rzęsistego deszczu i silnego gradu, a walka o zwycięstwo trwała do ostatniego okrążenia, nadszedł czas kiedy entuzjaści wyścigów samochodowych mogą z niecierpliwością oczekiwać na równie spektakularny punkt kulminacyjny sezonu 2017. Po raz kolejny ponad 200 000 fanów przyjedzie w góry Eifen, aby obejrzeć jak 160 samochodów rywalizuje na legendarnej trasie, dwukrotnie w ciągu całej doby, przy maksymalnej prędkości. Organizowane przez FIA (Międzynarodową Federację Samochodową) najważniejsze serie, takie jak WTCC (mistrzostwa World Touring Car Championship), ETCC (puchar European Touring Car Cup) i puchar Audi Sport TT Cup – seria, w której RAVENOL współpracuje jako partner technologiczny i jako oficjalny dostawca – rozpoczynają ściganie się już w piątek.

RAVENOL jest oficjalnym dostawcą środków smarnych podczas 24-godzinnego wyścigu i tak jak w 2016 roku jest partnerem technologicznym kilku czołowych zespołów. W tym kontekście należy wspomnieć o zwycięzcy wyścigu kwalifikacyjnego – Phoenix Racing (Audi R8 LMS) oraz o zeszłorocznym zdobywcy drugiego miejsca, Mercedes-AMG Team HTP Motorsport (Mercedes AMG GT3), gdyż z pewnością będą się oni liczyli w bitwie o ostateczne zwycięstwo. Tymczasem, legenda deskorolki, Titus Dittmann będzie walczył o zwycięstwo podczas legendarnego wyścigu wytrzymałościowego  na pętli zwanej „Zielonym Piekłem” ze swoim Dodge Viper CC firmy Chrysler, zwanym „Zieloną Bestią”. Partnerzy RAVENOL – LMS Engineering i Bonk Motorsport biorą udział w zawodach z Audi RS3 LMS TCR, zaś LMS również będzie walczyć o zwycięstwo z dodatkowym Audi TT RS 2. Toyota GT 86 zespołu Manheller Racing również będzie się ścigać w barwach RAVENOL. Mathilda Racing ma trzy auta na liście zgłoszeń, dwa Volkswageny Golf GTI TCR i Seata Leon TCR. Zarówno Bonk Motorsport, jak i Scheid Motorsport będą reprezentowane na starcie przez M235i Racing od BMW. Jednocześnie fani Porsche mogą oczekiwać z niecierpliwością na samochody Porsche Cayman GT4 CS, które zostały zgłoszone przez zespoły Securtal Sorg Rennsport, Schmickler Perforamnce i Arkenau Motorsport. I nie można zapomnieć o prawdziwej gwieździe, legendarnym Oplu Manta B od Kissling Motorsport / Team Beckman. Pojazd z obowiązkową lisią kitą jest nieodłącznym elementem 24-godzinnego wyścigu.

W sobotę od godziny 14:45 CEST zespoły zaprezentują się przed tłumami na starcie przy Centrum Medialnym RAVENOL. O godzinie 15:30 CEST rozpocznie się 45 edycja legendarnego, 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich i okrążenie za okrążeniem, wszyscy zawodnicy wejdą w zakręt również przy tzw. „RAVENOL Kurve”, który jest częścią trasy Grand Prix.

Tak jak w zeszłym roku niemiecka niekodowana stacja RTL NITRO będzie transmitować wyścig dwa razy w ciągu dnia. W tym roku relacja na żywo tej stacji z wydarzenia na torze Nürburgring obejmie 26 godzin – nowy rekord świata dla wydarzeń transmitowanych na żywo!

Dodatkowo fani mogą również spodziewać się międzynarodowej 24-godzinnej transmisji na żywo na stronie  https://www.youtube.com/watch?v=4qJDbQSp6mA lub bezpośrednio na http://www.ravenol.de/home.html

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800