Rdest ponownie w Misano

Rdest ponownie w Misano

Po dwóch majowych wyścigach W Series pora na słoneczne Włochy i tor Misano. Trzeci z sześciu wyścigów odbędzie się w już w najbliższą sobotę. Emocje sięgają zenitu – po wyścigu w Misano pozostaną już tylko trzy szanse na zdobycie kolejnych punktów. 

Półmetek tuż przed nami. Każdy kolejny wyścig przynosi coraz większe emocje. Stawka o którą walczy 18 zawodniczek jest w połowie swojej drogi. Po dwóch runach Polka znajduje się na 10. miejscu w klasyfikacji. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego w belgijskim Zolder nie miała szansy ukończyć wyścigu, mimo udanych sesji kwalifikacyjnych i świetnego startu została wyeliminowana przez błąd innej zawodniczki. Teraz jest zmotywowana podwójnie. 

Na Misano nie będzie pierwszy raz. Rok temu Gosia Rdest zaliczyła tam bardzo udany weekend wyścigowy zajmując 3. miejsce w klasie ścigając się w GT4 European Series z zespołem Phoenix Racing.

Gosia przed startem w trzecim wyścigu: 

„Wracam do Misano po roku czasu. Ostatni raz byłam tutaj w sezonie 2018 podczas jednej z rund GT4 European Series. Wówczas wyścig zakończył się sukcesem, bo udało mi się ukończyć go razem z moim zespołowym kolegą na trzecim miejscu. W przeciwieństwie do Zolder tor ma zupełnie inną charakterystykę. Jest to tor MotoGP przez co jest bardzo płaski, ma szerokie wyasfaltowane strefy bezpieczeństwa oraz bardzo płaskie tarki. Zazwyczaj sędziowie są tutaj bardzo łagodni jeśli chodzi o track limity. Zapowiada się bardzo ciekawy i zarazem najgorętszy weekend w kalendarzu.” 

Harmonogram na nadchodzący weekend wygląda następująco: 

Piątek, 7 czerwca: 

11:10 - 11:55 – Wolny Trening 1 

16:40 - 17:25 – Wolny Trening 2 

Sobota, 8 czerwca: 

11:55 - 12:25 – Kwalifikacje 

16:10 - 16:32 – Wyścig

Po dwóch rundach Gosia Rdest znajduje się w połowie stawki. Klasyfikacja punktowa przed startem w Misano przedstawia się następująco: 

1 Jamie Chadwick 43 

2 Beitske Visser 37 

3 Alice Powell 33 

4 Marta Garcia 27 

5 Sarah Moore 20 

6 Fabienne Wohlwend 14 

7 Tasmin Pepper 12 

8 Miki Koyama 10 

9 Vicky Piria 2 

10 Gosia Rdest 2 

11 Caitlin Wood 1 

12 Naomi Schiff 1 

13 Jessica Hawkins 0 

14 Sabré Cook 0 

15 Shea Holbrook 0 

16 Esmee Hawkey 0 

17 Megan Gilkes 0 

18 Emma Kimilainen 0 

19 R Vivien Keszthelyi 0 

20 R Sarah Bovy 0 


W Series, to nowy serial wyścigowy dedykowany tylko i wyłącznie dla kobiet. Podczas inauguracyjnego sezonu 2019, panie zmierzą się podczas sześciu rund, które towarzyszyć będą weekendom wyścigowym DTM. Osiemnaście kobiet z 13 różnych krajów będzie tworzyło historię motorsportu jako pierwsza w pełni kobieca seria wyścigowa single-seaterów. Każda z zawodniczek będzie miała do dyspozycji taki sam bolid Formuły 3 Tatuus T-318. Pojedynczy wyścig trwać będzie 30 minut. Wyścig poprzedzać będą kwalifikacje i dwa treningi. Pula nagród wynosi 1,5 mln dolarów.

Kalendarz na drugą połowę sezonu: 

5 - 7 lipca | Norisring 

19 - 21 lipca | Assen 

10 - 11 sierpnia | Brands Hatch 

Gosię wspierają: Ravenol, Bilstein, Bahco, Epos, DeWalt, A/B/C, Emka S. A., Olimp Sport Nutrition, SkyDental 

Social Media:
Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/ 
Twitter: https://twitter.com/gosiardest
WWW: http://www.gosiardest.com/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw

Jesteśmy jedną z najbardziej technologicznie innowacyjnych firm w naszej branży, a wysoka jakość i optymalny skład naszych produktów stanowią podstawę naszego sukcesu. To specjalne receptury oraz unikalne procesy rozwojowe i produkcyjne, indywidualnie dopasowane do wymagań naszych klientów, czynią produkty RAVENOL coraz popularniejszymi na całym świecie. Poprzez partnerską współpracę z czołowymi producentami rynku motoryzacyjnego tworzymy oleje spełniające przyszłe wymagania, określane przez przodujących producentów w branży samochodowej, takich jak Mercedes-Benz, Daimler Chrysler, BMW, AUDI, VW, Porsche, Ford, ZF, MAN, Scania, Volvo, MTU, Deutz, Steyr Motors oraz Cummins. Ogromne inwestycje we własne laboratoria, ciągłe szkolenia naszych pracowników, którzy ściśle współpracują z producentami silników i wreszcie rozwój naszego zaangażowania w motosporcie i możliwość prowadzenia badań w tych, jakże trudnych, warunkach wyścigowych, pozwalają nam osiągać techniczną perfekcję.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Michna
e.michna@ravenol.pl
Tel. 577-769-800