1000 wyścig Formuły 1

1000 wyścig Formuły 1

Tegoroczne Grand Prix Chin, które odbędzie się w najbliższy weekend, będzie tysięcznym wyścigiem w historii Formuły 1. Ten jakże wyjątkowy wyścig odbędzie się na torze Shanghai International Circuit, którego długość liczy 5,451 km. Dotychczasowy rekord okrążenia na tym torze został ustanowiony przez Michaela Schumachera w 2004 roku.

Udział w tym wyścigu będzie dla kierowców, jak sami mówią, przywilejem oraz powodem do dumy, wszyscy bowiem zapiszą się na kartach historii tego sportu. 

Jak mówi Lance Stroll: „Jestem dumny z tego, że startuję w 1000 wyścigu F1. Oglądałem ten sport przez całe życie i widziałem pewnie z ponad 250 wyścigów. Kiedy byłem bardzo młody i mieszkałem w Kanadzie, budziłem się wcześnie, by oglądać wyścigi w Europie w porze śniadania. Pamiętam, jak wspierałem Michaela Schumachera i zawsze chodziłem na wyścig kanadyjski z tatą każdego roku. Myślę, że walki między Schumacherem a Alonso w 2006 r. to wyścigi, które najbardziej wspominam.”

Pierwszy wyścig F1 odbył na torze w Silverstone w 1950 roku. Wówczas nikt nie spodziewał się, że seria zostanie najbardziej prestiżowym cyklem międzynarodowych wyścigów samochodowych.

Przez 69 lat w tej niezwykle wymagającej i pełnej przepychu serii zmieniło się wiele- bolidy ulepszane były z sezonu na sezon, powstawały nowe tory wyścigowe, jednak mimo upływu czasu jedno pozostaje niezmienne- są to kierowcy, którzy swoimi umiejętnościami zachwycają świat. 

Jak podkreśla polski kierowca F1- Robert Kubica- tysięczny wyścig to niezwykłe osiągnięcie dla całego świata F1 oraz fanów.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800