Emocjonujące GP Bahrajnu 2019

Emocjonujące GP Bahrajnu 2019

Za nami świetny, pełen zwrotów akcji wyścig o GP Bahrajnu 2019.  Pomiędzy kierowcami toczyła się zacięta rywalizacja, którą można było zauważyć podczas licznych manewrów wyprzedzania. Nie zabrakło również awarii i zaskakujących błędów kierowców. To był naprawdę jeden z bardziej emocjonujących wyścigów i z pewnością może kandydować do jednego z najciekawszych na tym torze.

GP Bahrajnu pomimo niezbyt szybkiego tempa zakończył się dla zespołu Pesa Sport Racing Point pozytywnie. Sergio Perez wykorzystał problemy techniczne kilku z kierowców i wywalczył dla teamu jeden punkt, jak sam podsumował: „Dobrze jest zdobyć mój pierwszy punkt w sezonie. To był nieprzewidywalny wyścig i w tym sensie to miła niespodzianka. Mieliśmy trochę szczęścia, że oba wozy Renault się wycofały, ale z drugiej strony Safety Car mi przeszkadzał, ponieważ zbliżałem się do Albona i straciłem możliwość wyprzedzenia go po dziewiąte miejsce. Zrobiłem naprawdę dobry start i zdobyłem kilka pozycji, ale nie mogłem długo jej bronić. Potem mieliśmy problem z nadmiernym nagrzewaniem się hamulców i musiałem zjechać na pit znacznie wcześniej niż planowano, aby usunąć niektóre zanieczyszczenia blokujące przewody hamulcowe. Biorąc pod uwagę wszystko, co wydarzyło się podczas wyścigu, możemy być zadowoleni, że coś ugraliśmy.”

Usterek nie uniknął również faworyt wyścigu Charles Leclerc, który z powodu awarii jednostki napędowej (jeden z cylindrów przestał działać) spadł z pierwszej na trzecią pozycję. Problemy techniczne Leclerca umożliwiły Lewisowi Hamiltonowi wygranie wyścig, pomimo tego, iż nie był najszybszy. Na ostatnich pozycjach wśród aut, które ukończyły wyścig, uplasował się zespół Williamsa, którego kierowcy nadal nie są zadowoleni z bolidu. Największą niespodzianką wyścigu okazało się wycofanie z wyścigu zespołu Renault. 

Poniżej pełna klasyfikacja kierowców:

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800