Poznaj ofertę sieci Ravenol Professionals

Poznaj ofertę sieci Ravenol Professionals

1. Określenie działalności 

Ravenol Professionals to sieć niezależnych warsztatów stosujących rozwiązania RAVENOL, których jedną ze specjalizacji jest obsługa skrzyń biegów. Naszym wspólnym celem jest doskonalenie w zakresie podnoszenia jakości usług i zapewnienia każdemu klientowi szybkiej i satysfakcjonującej obsługi zgodnej ze standardem OE oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań w warsztacie w obszarze techniki smarowania: przekładnie automatyczne, przekładnie manualne, silniki, układy wspomagania, pozostałe układy hydrauliczne. Sieć warsztatów została również objęta programem „Warsztaty przyjazne kobietom”, którego celem jest stworzenie sieci warsztatów, które będą przygotowane do komunikacji z klientkami. Zależy nam, aby kobiety jako kierowcy i właścicielki samochodów, czuły się na tyle pewnie, żeby w razie potrzeby bez obaw odwiedziły warsztat samochodowy i nie musiały w tym celu prosić o pomoc mężczyzny. Utożsamiamy się z rolą kobiety jako równoprawnej uczestniczki rynku motoryzacyjnego, w związku z czym pragniemy stworzyć sieć warsztatów, którym panie będą mogły w pełni zaufać.

2. Liczba zrzeszonych członków 

Chociaż sieć Ravenol Professionals dopiero startuje to dołączyły już do niej 44 warsztaty. Cały czas się rozwijamy, a liczba serwisów nieustannie rośnie. Przewidujemy, że do końca 2019 roku nasza sieć będzie liczyć ok. 150 punktów.

3. Rodzaje usług 

W zależności od specjalizacji warsztaty świadczą usługi z zakresu: serwisu skrzyń automatycznych, wymiany oleju ATF, wymiany oleju MTF, wymiany oleju silnikowego, czyszczenia filtrów DPF, wymiany płynu hamulcowego, wymiany płynu chłodniczego, wymiany płynu do wspomagania, serwisu klimatyzacji.

4. Korzyści z członkostwa w sieci 

 • PODNOSIMY KOMPETENCJE - organizujemy szkolenia z zakresu wiedzy technicznej i produktowej. Dostarczamy wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów. Doradzamy jak i gdzie stosować rozwiązania Ravenol.
 • WSPÓLNY MARKETING - zapewniamy ujednolicone elementy identyfikacji wizualnej, promujemy usługi oraz organizujemy dedykowane promocje klienckie, wspierając tym samym rozwój warsztatów zrzeszonych w sieci.
 • NOWI KLIENCI - polecamy warsztat klientom indywidualnym przez specjalne wyróżnienie na stronach Ravenol Polska oraz w mediach społecznościowych.
 • WSPARCIE TECHNICZNE - wsparcie techniczne w zakresie czynności serwisowych oraz zastosowań olejów i środków smarnych Ravenol.
 • OPIEKA SPECJALISTÓW - dostęp do specjalistów współpracujących z Ravenol Polska specjalizujących się w zakresie regeneracji konwerterów oraz pełnej regeneracji automatycznych skrzyń biegów.
 • PROGRAM LOJALNOŚCIOWY - uczestnicy sieci zbierają punkty za zakupy produktów smarnych RAVENOL, które następnie mogą wymieniać na nagrody zawarte w katalogu nagród.
 • KOMPLEMENTARNOŚĆ – możliwość rozszerzenia oferty warsztatu, dzięki współpracy z ekspertami RAVENOL. Regeneracja konwerterów jak i automatycznych skrzyń biegów wykonywana na odległość to dobre źródło zysków, które można łatwo i szybko uruchomić współpracując z nami.

5. Zobowiązania członków 

Od uczestników sieci Ravenol Professionals oczekujemy:

 • Współpracy w zakresie regularnych zakupów produktów marki RAVENOL od RAVENOL Polska lub innych wskazanych przez RAVENOL Polska dystrybutorów.
 • Rekomendowania klientom w pierwszej kolejności produktów RAVENOL. 
 • Świadczenia usług serwisowych zgodnie z procedurami sieci RAVENOL PROFESSIONALS. Podnoszenia kwalifikacji pracowników UCZESTNIKA SIECI poprzez udział w szkoleniach produktowych i technicznych organizowanych przez RAVENOL Polska. 
 • Prezentowania logo sieci i ekspozycji produktów RAVENOL oraz wszelkich materiałów informacyjnych w miejscu wykonywania swoich usług zgodnie z wytycznymi RAVENOL Polska. 
 • Udziału w organizowanych przez sieć promocjach wizerunkowych i sprzedażowych.

6. Struktura zarządzania siecią 

Traktujemy właścicieli warsztatów w sposób partnerski, w związku z czym szanujemy i akceptujemy ich niezależność w działaniu. Równocześnie chętnie dzielimy się naszymi umiejętnościami, dostarczamy wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów i zarządzania profesjonalną placówką warsztatową.

7.  Sposób komunikacji wewnątrz sieci 

Kontakt telefoniczny, mailowy i osobisty z Regionalnymi Koordynatorami Sprzedaży oraz Administratorem Sieci. Dostęp do dedykowanej strony internetowej www.professionals.ravenol.pl, na której udostępniane są dla użytkowników sieci porady, procedury wymiany ATF i artykuły techniczne, jak i formularze kontaktowe z ekspertami RAVENOL.

8. Dostawy i czas realizacji

Czas realizacji dostawy uzależniony jest od naszych dystrybutorów. 

9. Plany rozwoju

Planujemy rozwój sieci poprzez konsekwentną rozbudowę o kolejne warsztaty przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów obsługi klienta. Chcemy również wspierać rozwój już obecnych jak i przyszłych uczestników sieci poprzez organizowanie większej ilości szkoleń o jeszcze szerszym niż dotychczas wachlarzu tematycznym. 

10. Warunki przystąpienia dla nowych członków

Pozytywne przejście audytu opartego o standardy sieci. Zaakceptowanie warunków i zasad uczestnictwa określonych przez organizatora sieci Ravenol Professionals.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.professionals.ravenol.pl 

Dołącz do sieci specjalistów RAVENOL i buduj z nami swój biznes

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800