Podsumowanie pierwszego tygodnia testów

Podsumowanie pierwszego tygodnia testów

Testy przedsezonowe w Barcelonie

Tydzień 1, 4 - 21 lutego 2019

Zespół SportPesa Racing Point F1 zakończył pierwszy tydzień testów w Barcelonie, 72. okrążeniami Lance’a Stroll’a w RP19.

 

Okrążenia: 72

Najlepszy czas: 1: 19,664

Pozycja: P12 z 14

Przebieg: 335 km

 

Lance Stroll: "Wspaniale jest mieć już na koncie tydzień testów i czuję się pozytywnie. Zrobiliśmy dzisiaj sporo przebiegu i przebrnęliśmy przez większość naszego programu testowego: to był dobry start i możemy w przyszłym tygodniu dalej budować na tych podstawach. Wzrosła moja pewność siebie i komfort pracy z zespołem: dali mi wszystkie narzędzia, których potrzebuję jako kierowca. Byli bardzo pomocni i to pomaga mi dać wszystko co najlepsze z siebie i wycisnąć ile się da z samochodu. Z niecierpliwością czekam na przyszły tydzień i możliwość dalszego brania udziału w pracach przygotowawczych, abyśmy mogli przywieźć do Melbourne możliwie najszybszy samochód."

 

Tom McCullough, dyrektor ds. inżynierii wydajności: "Dzisiaj był kolejny cenny dzień testów. Skoncentrowaliśmy się głównie na pracy konfiguracyjnej i zrozumieniu działania naszego samochodu, na podstawie danych zgromadzonych w ciągu ostatnich trzech dni. Udało nam się również rozpocząć pracę nad naszymi długimi biegami. Robimy też dobrą pracę nad balansem, ale niestety ostatni dzień został skrócony przez wyciek oleju, który dostrzegliśmy w danych i obecnie badamy jego przyczyny. Ogólnie rzecz biorąc, ten tydzień był produktywny, mimo że nie zrobiliśmy dokładnie takiego przebiegu, jaki zaplanowaliśmy. Zebraliśmy jednak ważne dane i czekamy na kolejny produktywny test w przyszłym tygodniu."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800