Testy nowego bolidu - Barcelona 2019

Testy nowego bolidu - Barcelona 2019

Dzień 1 (poniedziałek 18.02.2019)

„Sergio Perez: "To był typowy pierwszy dzień testów, z wieloma kontrolami i niedużą ilością jazdy. To był tak naprawdę nasz pierwszy test bolidu na żywo i chociaż trening wyszedł nieco krótszy niż się spodziewaliśmy, to ja od razu poczułem się dobrze w samochodzie. Nie zrobiliśmy dużego przebiegu, ale uważam, że był to obiecujący początek. Cieszę się z możliwości nowego samochodu. Warunki nie były idealne: tor był dość zimny, ale kończę ten dzień z pozytywnymi wrażeniami. Ważne było, aby zacząć rozumieć samochód i poczuć się w nim komfortowo jako kierowca „

Tom McCullough, dyrektor ds. inżynierii wydajności: "To zawsze ekscytujące, kiedy samochód w końcu dotrze na tor na pierwszy dzień testów. Dzisiejszy dzień był właściwie pierwszą możliwością sprawdzenia instalacji wszystkich nowych części i różnych systemów. Mieliśmy trochę problemów, co spowodowało pewne przestoje w ciągu dnia i niewielki wyciek oleju, ale nic zbyt poważnego. Sergio był bardzo optymistycznie nastawiony, jeśli chodzi o początkowe odczucia w samochodzie i jego bazowe ustawienie, więc to naprawdę zachęcające informacje zwrotne. Jutro Lance dostanie szansę na pierwsze doświadczenia w nowym samochodzie i skupi się na gromadzeniu danych aerodynamicznych i przejechaniu większej ilości kilometrów.”

Dzień 2 (wtorek 19.02.2019)

Lance Stroll: "Wspaniale było wsiąść do samochodu po kilku miesiącach i zabrać się do pracy. To szczególne uczucie, kiedy po raz pierwszy w nowym bolidzie udajesz się do pit-stopu. Ogólne pierwsze wrażenie jest pozytywne i przebrnęliśmy przez program obejmujący wiele okrążeń bez żadnych problemów. To dla mnie dopiero pierwsze dni pracy z zespołem, więc wciąż buduję relacje z niektórymi członkami załogi i odkrywam, jak ten zespół podchodzi do spraw, ale już czuję się komfortowo. Naprawdę nie poznałem jeszcze dobrze nowych zasad aerodynamicznych w tych samochodach, ale nie miałem okazji jeździć w ruchu, ale to jest coś, co lepiej zrozumiem w ciągu najbliższych kilku dni. "

 

Tom McCullough, dyrektor ds. inżynierii wydajności: "Ogólnie dziś był pozytywny dzień, w którym mieliśmy niezawodny samochód i udało nam się osiągnąć cele, które wyznaczyliśmy w naszym planie testowym. Skupiliśmy się na zrozumieniu samochodu i nadrabianiu niektórych strat z wczoraj. Nasz plan na dziś był zdominowany przez gromadzenie danych aerodynamicznych co jest niezbędne w przypadku nowego samochodu. Zrobiliśmy wszystko co było zaplanowane i mamy dużo danych do analizy, ponieważ nadal uczymy się tego bolidu. To był pierwszy dzień Lance'a w RP19 była to dla niego pierwsza szansa, aby zapoznać się z samochodem i naszymi procedurami. Rozległa praca z symulatorem podczas przerwy w sezonie pomogła mu przygotować się na ten pierwszy treningowy dzień i zbudować relacje z członkami zespołu, którzy będą z nim pracować w tym sezonie."

 

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800