Podsumowanie GP Abu Dhabi 2018

Podsumowanie GP Abu Dhabi 2018

Racing Point Force India potwierdził dzisiaj swoje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, a Sergio Perez zdobył cztery punkty, zajmując ósme miejsce w Grand Prix Abu Dhabi. Dobry wyścig Estebana Ocona na 44. okrążeniu przerwał wyciek oleju. 

Sergio: "Biorąc pod uwagę wszystko, co wydarzyło się w ten weekend, cieszę się, że kończę z punktami. Nie byłem zadowolony z samochodu i nie osiągnąłem oczekiwanego tempa. Po prostu nie rozwiązaliśmy problemu równowagi i myślę, że gdzieś w samochodzie mogą pojawić się uszkodzenia. Rozpoczęcie wyścigu było bardzo ważne i po mocnym pierwszym okrążeniu znalazłem się w pierwszej dziesiątce. Następnie strategia działała zgodnie planowo, a moją główną konkurencją był Leclerc. Byłem bardzo blisko niego w ostatnich kilku okrążeniach, ale po prostu nie miałem tempa, by go wyprzedzić. Cieszę się, że mogliśmy bronić siódmego miejsca w mistrzostwach zespołu i ważne było, aby zakończyć sezon punktami. "

 

Esteban: "To bardzo frustrujący sposób na zakończenie sezonu. Wszystko szło dobrze, mieliśmy po drodze fantastyczne potyczki i wyprzedzenia, a tempo, które mieliśmy, było naprawdę dobre. Nie wykorzystaliśmy najlepszej strategii, ponieważ musieliśmy zacząć od opon hypersoft, ale udało nam się dobrze zacząć i wyglądało na to, że zdobędę punkty. Jako zespół zrobiliśmy wszystko poprawnie, ale niestety mój samochód miał wyciek oleju, który zmusił mnie do wycofania się. Tak się czasem dzieje w wyścigach: takie dni są rozczarowujące, ale sprawiają, że jesteś silniejszy. Jestem wdzięczny za wsparcie, które otrzymałem od fanów, ludzi pracujących w naszym sporcie i oczywiście w drużynie w tym sezonie. "

 

OTMAR SZAFNAUER, CEO TEAMU

"Dzisiaj głównym priorytetem było zdobywanie punktów i potwierdzanie siódmego miejsca w klasyfikacji, co udało się dzięki temu, że Sergio zajął ósme miejsce. Rozpoczęcie od ultrasoftowej opony było zdecydowanie optymalną strategią, a mocne okrążenie początkowe było kluczowe dla końcowego wyniku. Esteban błyszczał w wyścigu z kilkoma świetnymi potyczkami, ale niestety jego samochód doznał utraty ciśnienia oleju i musiał się wycofać. Obaj dobrze jeździli w Abu Dhabi, tak jak robili to przez cały rok, i kończymy sezon pozytywnie."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800