Grand Prix Abu Dhabi 2018

Grand Prix Abu Dhabi 2018

Sergio: "Abu Dhabi będzie końcowym rozdziałem bardzo niezwykłego roku zarówno dla mnie, jak i dla zespołu. To był prawdopodobnie najbardziej skomplikowany sezon w mojej karierze, bo musiałem poradzić sobie z tak wieloma wydarzeniami w kokpicie i poza nim. Ostatni wyścig roku to okazja, aby spojrzeć wstecz na pracę, którą wykonaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jestem dumny i wdzięczny wszystkim, którzy pracują w fabryce, garażu i podczas eventów. Ten zespół nigdy nie przestaje walczyć; nigdy nie przestajemy działać, a teraz patrzymy na bardzo obiecującą przyszłość. Bardzo się cieszę, że jestem częścią tej rodziny i już nie mogę się doczekać 2019 roku.

Lubię wyścig Abu Dhabi. Wjeżdżasz na tor podczas zachodu słońca i kiedy zapalają się wszystkie światła, wygląda to naprawdę fajnie. To bardzo trudny tor dla hamulców. Trzeba tu mieć bardzo stabilny samochód z tyłu, aby jak najlepiej wykorzystać te miejsca hamowania. Istnieje kilka nietypowych kombinacji skrętów, które są interesujące w samochodzie i są szanse wyprzedzania na końcu długich prostych, więc często atakujesz lub bronisz, szczególnie pod koniec wyścigu.

To tor, na którym byliśmy konkurencyjni od kilku lat i bardzo chciałbym zakończyć sezon mocnym wynikiem. Nadal staram się o siódme miejsce w mistrzostwach kierowców. Wiem, że to będzie trudne, ale w niedzielę wszystko może się wydarzyć i chcę być gotowy, jeśli jest szansa. Zespół dąży również do uzyskania szóstego miejsca wśród konstruktorów, więc musimy zapewnić idealny weekend.

Po wyścigu i teście na następny tydzień wreszcie nadejdzie czas na wakacje. Z niecierpliwością czekam na czas spędzony z żoną i dzieckiem i zobaczenie się z przyjaciółmi przed rozpoczęciem pracy na następny sezon."

 

Esteban: "To zawsze słodko-gorzkie uczucie, kiedy dochodzisz do końca sezonu, ale główną motywacją jest, aby ukończyć na wysokim poziomie, szczególnie, gdy ważą się wyniki mistrzostw. Ostatnie dwa wyścigi były bardzo rozczarowujące, ale wciąż jest ostatnia szansa, aby zdobyć dobry wynik przed końcem roku.

Abu Dhabi zawsze jest dobrą zabawą. Jedziemy tam, gdy robi się zimno w Europie, więc praktycznie wydaje się, że wybierasz się na wakacje. To także cudowny padok - jeden z najlepszych - i zawsze czuję się tam bardzo zrelaksowany.

Mam wiele dobrych wspomnień z Abu Dhabi: to miejsce, w którym po raz pierwszy jeździłem podczas weekendu Formuły 1 i zostałem koronowany na mistrza GP3. Początek tego wyścigu w 2015 roku był niesamowity - wiedziałem, że muszę wziąć ten tytuł na pierwszym okrążeniu i zrobiłem to."

 

Otmar Szafnauer, kierownik teamu

"Zbliżamy się do wyścigu w Abu Dhabi zdeterminowani, żeby zakończyć sezon na wysokim poziomie. Nie osiągnęliśmy wyników, których pragnęliśmy w ostatnich kilku wyścigach, przez co kładziemy jeszcze większy nacisk na ten weekend. Zdobywanie punktów jest priorytetem, ponieważ kończymy walkę w mistrzostwach.

Bez względu na to, co wydarzy się w ten weekend, jest to dobra okazja do refleksji nad naszą drugą połową sezonu. To był miks wyników z kilkoma wzlotami i upadkami. Trochę pecha, kilka błędów kierowców i niektóre obszary, w których musimy ulepszyć się jako zespół. Na pewno skorzystamy z lekcji na przyszły rok.

Pomimo wrażenia, że ​​nie zmaksymalizowaliśmy naszych ostatnich wyników, trudno jest zarzucić cokolwiek zespołowi. To był trudny rok z resetem po wakacyjnej przerwie, ale mieliśmy niesamowicie lojalnych pracowników z ogromną etyką pracy. Nie mam wątpliwości, że mamy odpowiednich ludzi, aby zrobić krok naprzód w 2019 r."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800