Podsumowanie GP Brazylii 2018

Podsumowanie GP Brazylii 2018

Racing Point Force zdobył punkt na Interlagos, Sergio Perez zakończył Grand Prix Brazylii na dziesiątym miejscu, a Esteban Ocon na piętnastym.

 

P10 - SERGIO PEREZ

Sergio: "Naprawdę miałem nadzieję, że dziś po południu spadnie deszcz. Przez cały wyścig patrzyłem na chmury i robiły się coraz ciemniejsze, ale w końcu nic z tego nie wyszło. Nie sądzę, abyśmy mieli tempo, żeby zdobyć więcej punktów dzisiaj. Musiałem też zacząć oszczędzać paliwo dość wcześnie. Sprawiliśmy, że nasza strategia działa najlepiej jak potrafimy, a dziesiąte miejsce to tyle, ile mogliśmy osiągnąć. Szkoda, że ​​nie udało nam się zdobyć więcej punktów i wykorzystać sytuacji, w której zespoły Renault nie zdobyły punktów, ale mam nadzieję, że uda nam się zakończyć sezon lepszymi wynikami w Abu Dhabi."

 

P15 - ESTEBAN OCON  

Esteban: "To rozczarowujące, że nie zdobywamy punktów, gdy mamy dobre tempo. Zaliczyłem kilka dobrych wyprzedzeń podczas wyścigu, ale wszystko to się posypało po kontakcie z Maxem [Verstappenem]. Kiedy on wyjechał z pitstopu, zostałem z nim przez prawie dwa okrążenia, ale byłem o wiele szybszy od niego, więc zespół doradził mi, żebym się rozdzielił. Wyszedłem na zewnątrz na zakręcie pierwszym - ten sam ruch, który zrobiłem na Fernando [Alonso] i na wielu innych wcześniej, ale Max nie dał mi żadnej przestrzeń i nie mogłem już uniknąć zderzenia. Ale to był mój zakręt i miałem prawo do tej przestrzeni. Byłem zasmucony jego zachowaniem po wyścigu: był bardzo agresywny i musieli interweniować panowie z FIA. To nie jest sposób na radzenie sobie z tymi rzeczami."

 

OTMAR SZAFNAUER, ZESPÓŁ DRUŻYNOWY i CEO

"Uratowanie jednego punktu było realistycznie jedynym wynikiem, jaki mogliśmy osiągnąć, biorąc pod uwagę naszą trudną sobotę. Sergio zakończył dobrze wyścig, walcząc z Renault na początkowych etapach i otwierając lukę, ale potem to był dla niego dość samotny wyścig po tym, ponieważ nie mogliśmy zmniejszyć luki do dwóch samochodów Haas z przodu, ale biorąc pod uwagę okoliczności, był to dobry wynik. Esteban wykonał dobrą robotę, robiąc porządek z tyłu siatki i prawdopodobnie skończyłby w P11, gdyby nie pojedynek z Verstappenem. Reguły mówią, że możesz się rozłączyć, a Esteban był znacznie szybszy od Maxa na tym etapie. Niestety nie pozostawiono mu miejsca w rogu i to zrujnowało wyścig dla nich obu."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800