2018 Grand Prix Brazylii - zapowiedź

2018 Grand Prix Brazylii - zapowiedź

Sergio: "Wyścigi w Brazylii są zawsze wyjątkowe, ponieważ to jest kraj mojego bohatera, Ayrtona Senny. Tor jest wypełniony historią, a w dniu wyścigu fani okazują ogromne wsparcie. W trakcie tygodnia wyścigowego panuje wyjątkowa atmosfera i mamy szczęście odwiedzić także niesamowite restauracje - uwielbiam tamtejsze jedzenie.

Interlagos to naprawdę świetny tor: właściwie to klasyk Formuły 1. To krótkie okrążenie o dobrym przepływie, ale musisz tam być precyzyjny w każdym zakręcie, inaczej twój rytm jest zagrożony. Jest tu wiele interesujących zakrętów, ale bardzo ważny jest ostatni lewy przed podjazdem do mety. Musisz przejechać przez niego dużą prędkością i dalej na prostą, aby zaatakować pierwszy zakręt wchodząc na następne okrążenie.

To prawdziwy tor dla kierowców: fajnie jest jeździć, ale jest dość wyboisty. W pewnym sensie przypomina mi to trochę obwód kartingowy. Potrzebujesz samochodu, który jest stabilny z tyłu, bez zbytniej podsterowności, abyś mógł w pełni wykorzystać wszystkie zmiany kierunku w środkowym sektorze. Pogoda może być również ciekawa: może być bardzo ciepła i wilgotna, często pada i cieszę się z tej nieprzewidywalności.

Mieliśmy kilka trudnych wyścigów w Austin i Meksyku, gdzie nie wykorzystaliśmy naszego potencjału. Brakowało nam tych punktów, zwłaszcza w Meksyku. Nadal staram się zakończyć jako "najlepszy z pozostałych" w mistrzostwach kierowców i potrzebuję mocnego weekendu, aby uzupełnić punkty, które niedawno straciliśmy."

  

Esteban: "Naprawdę lubię wyścigi w Brazylii i to jest przemiły weekend. Atmosfera jest wyjątkowa: fani uwielbiają Formułę 1 i wszędzie czuć dziedzictwo Ayrtona Senny. Ludzie mają tyle pasji, że od momentu, w którym wylądujemy, do odlotu - otrzymujemy bardzo wiele wsparcia.

Sam tor jest jednym z moich ulubionych, ponieważ masz wszystkie rodzaje zakrętów. Potrzebujesz dobrego samochodu na szybkich odcinkach - samochodu, któremu możesz zaufać - ale jednocześnie potrzebujesz samochodu, który nie przesuwa się na wolnych zakrętach. Jest to bardzo ważne, szczególnie, aby nie zepsuć końcowej części okrążenia.

Mam dobre wspomnienia z wyścigów w Interlagos. W 2016 roku jechałem po punkty przez większość wyścigu i dopiero na ostatnim okrążeniu odpadłem. To był trudny wyścig z powodu mokrych warunków. Zwykle istnieje ryzyko deszczu podczas tego weekendu, a jeśli w tym roku znów trochę popada, zrobiłoby się trochę ciekawiej.

Czułem się naprawdę rozczarowany po wyścigu w Meksyku. Kiedy masz szybki samochód i wyścig idzie dobrze, to jest to frustrujące, kiedy nie dowozisz punktów. Nauczyłem się sporo z doświadczeń w Meksyku i będę ciężko pracował, aby odzyskać punkty w ten weekend. Potrzebujemy tego do mistrzostw, ponieważ jest to nadal ścisła walka z McLarenem, tak samo w mistrzostwach kierowców. Będziemy walczyć do końca."

  

Otmar Szafnauer

"Po rozczarowującym wyniku w Meksyku, jeszcze większy nacisk kładziemy na ostatnie dwa wyścigi. Nadal mamy oko na szóste miejsce w mistrzostwach, ale teraz jest to znacznie większe wyzwanie. Jesteśmy 15 punktów od naszego celu i pokonanie tego deficytu nie będzie łatwe. Z pewnością zrobimy to najlepiej jak potrafimy, kontynuujemy ciężką pracę, ale będziemy musieli zaprezentować dwa idealne weekendy i mieć szczęście po swojej stronie. Cokolwiek się stanie, będzie to interesujący wyścig w ten weekend w Brazylii."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800