F1 GP Meksyku 2018

F1 GP Meksyku 2018

ESTEBAN OCON P11

Esteban: "To był chyba najgorszy wyścig w mojej dotychczasowej karierze w Formule 1. Nic nie poszło po naszej myśli i to było straszne popołudnie. Zrobiłem bardzo dobry start, udało mi się pokonać dwa Saubery, w drodze na pierwszy zakręt, ale jest to jedyna pozytywna sytuacja z dziś. Jechałem równo z Carlosem [Sainzem] do trzeciego zakrętu, ale widziałem, że się nie zmieszczę i zahamowałem, aby uniknąć kolizji, ale nadal mieliśmy kontakt i złamało się moje przednie skrzydło. Po zakończeniu pierwszego okrążenia musiałem zjechać na pitstop, co w sumie oznaczało koniec mojego ścigania na ten dzień. Szkoda, bo mieliśmy dobrą strategię i szybki samochód, ale dzisiaj nie był nasz dzień. Po prostu zapomnijmy o tym wyścigu i wrócimy silniejsi w Brazylii."

  

SERGIO PEREZ- dyskwalifikacja

Sergio: "To wielka szkoda wycofać się z mojego domowego Grand Prix - zwłaszcza, gdy wszystko wyglądało naprawdę dobrze w wyścigu. Myślę, że mieliśmy co najmniej siódme miejsce w kieszeni, a świetna strategia, którą zaczęliśmy planować wczoraj [w kwalifikacjach] naprawdę przyniosła efekty. Czasami w wyścigach spotykają nas te wielkie rozczarowania, gdy pojawia się problem z samochodem. Dzisiaj to hamulce zmusiły mnie do wycofania się, ponieważ nagle pedał przestał poprawnie działać i musieliśmy zaparkować samochód. Do tego czasu był to dla mnie naprawdę ekscytujący wyścig - miałem świetne pierwsze okrążenie, wyprzedzając Fernando [Alonso], a potem kilka dobrych bitew z Sauberami w dalszej części wyścigu. Kontrolowałem swój wyścig, dbając o opony i myślałem, że zdobędziemy kilka dobrych punktów. Żal mi zespołu i fanów, którzy byli niesamowici w tym tygodniu. Zawsze sprawiają, że czuję się bardzo dumny i dziś dali mi niesamowite wsparcie."

  

OTMAR SZAFNAUER, CEO DRUŻYNY

"Bardzo rozczarowujące popołudnie dla drużyny i zdecydowanie stracona okazja, aby zdobyć ważne punkty. Strategia, którą przygotowaliśmy wczoraj, była świetnie realizowana przez Sergio, aż do momentu, w którym uszkodzenie klocka hamulcowego zmusiło nas do wycofania samochodu na 38 okrążeniu. Do tego momentu Sergio jechał na spokojne punkty i wyglądało to na szóste lub siódme miejsce. Esteban z kolei miał niestaranny wyścig z kontaktem na pierwszym okrążeniu, co zniszczyło szansę na zdobycie punktów. To było naprawdę smutne, ponieważ Esteban musiał tylko trzymać się z dala od kłopotów na pierwszym okrążeniu, a strategia sprawiłaby, że skończyłby z dobrymi punktami.

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800