Zapowiedź Grand Prix Meksyku 2018

Zapowiedź Grand Prix Meksyku 2018

Sergio: "Wyścigi w Meksyku to dla mnie najważniejszy moment sezonu. Podniecenie za każdym razem, gdy tam wracamy, jest takie samo. Kiedy widzę te żywe trybuny, czuję się bardzo dumny, a wsparcie ze strony ludzi jest fantastyczne. Energia tłumu naprawdę mnie motywuje, a parada kierowców zawsze jest bardzo emocjonująca.

To bardzo pracowity weekend dla wszystkich: dla mnie, mojego zespołu, sponsorów, ale to wciąż najlepszy tydzień w całym sezonie. Rodzina i przyjaciele wokół mnie pomagają uczynić ten wyścig jeszcze bardziej wyjątkowym. Naprawdę chcę dać wszystkim dobry wynik, aby móc świętować w niedzielę.

Tutejszy tor jest dużym wyzwaniem. Ze względu na wysokie położenie tor jest śliski z niskimi poziomami przyczepności i bardzo łatwo popełnić błąd lub stracić czas. Długa prosta to zazwyczaj najlepsza szansa na wyprzedzanie, ale w przypadku tych samochodów nigdy nie jest łatwo ją pokonać."

  

Esteban: "Weekend w Meksyku to dobra zabawa. Oczywiście jest to pracowity wyścig dla zespołu, a w ciągu tygodnia mamy sporo spotkań z partnerami, więc zobaczymy też trochę miasta. To domowy wyścig Checo, więc cały zespół jest zajęty od chwili lądowania!

Atmosfera po dotarciu do toru jest wyjątkowa. Meksykanie uwielbiają ten sport, a ich pasja, którą pokazują na Formule 1, jest niesamowita. Najlepiej jest jeździć na stadionie, gdy trybuny są pełne. Myślę, że wszyscy kierowcy cieszą się z szumu i emocji, jakie odczuwają przy tak masywnym tłumie.

Jazda na tym torze jest dobra, ale też trudna. Jesteśmy na bardzo dużej wysokości i to naprawdę wpływa na konfigurację - trudno jest znaleźć równowagę. Samochody są skonfigurowane z dużą siłą docisku, ale podczas jazdy wydaje się, że mają niską siłę. Brakuje ci przyczepności, a samochód bardzo się ślizga, zwłaszcza na początku weekendu, ale wkrótce się do tego przyzwyczajasz. "

 

Otmar Szafnauer, kierownik zespołu

"Z zaledwie trzema wyścigami do końca ważne jest, abyśmy zdobyli kolejne punkty, starając się zdobyć szóste miejsce w mistrzostwach. W samym środku stawki nie jest łatwo, a tempo zespołów wokół nas jest dość podobne, co oznacza, że ​​musimy zapewnić idealny weekend, aby wyjść na swoje. W zeszłą niedzielę sprawy w Austin nie potoczyły się z różnych powodów po naszej myśli, ale myślę, że możemy być lepsi w Meksyku.

Oprócz samej jazdy, wyścig w Meksyku zawsze wydaje się wyjątkowy dla wszystkich w zespole. Checo przyciąga tu ogromną uwagę i mamy kilku meksykańskich partnerów, którzy przeprowadzają duże akacje promocyjne w całym mieście. Meksykańscy fani są jednymi z najlepszych na świecie i tworzą fantastyczne wydarzenie. Każdego roku otrzymujemy tu to samo ciepłe powitanie. Meksyk zdecydowanie pokazuje Formułę 1 w najlepszym wydaniu."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800