Przed Grand Prix USA 2018

Przed Grand Prix USA 2018

Sergio: "Austin był moim najbardziej „rodzimym” wyścigiem przed dołączeniem Grand Prix Meksyku i nadal jest jednym z najlepszych wydarzeń w kalendarzu. Przez cały weekend można zobaczyć mnóstwo meksykańskich fanów i czuć całą ich miłość i wsparcie. To sprawia, że ​​jest to naprawdę wyjątkowy weekend, mam tam także rodzinę i przyjaciół, więc to naprawdę jest idealny wyścig.

Austin to małe miasteczko, ale klimat jest świetny. To miasto uniwersyteckie, więc widzisz wielu młodych ludzi i jest to wspaniałe otoczenie. Miejsce ożywa w nocy i jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia i miejsc, w które można pójść, więc naprawdę to lubię.

Circuit of the Americas jest bardzo przyjemny. Jest to bardzo ciekawy tor i ma kilka bardzo trudnych części, szczególnie pierwszy sektor. Jest naprawdę niezwykły i to właśnie w tym miejscu najbardziej lubię: trudno jest wybrać punkt hamowania i nie przegapić ślepego wierzchołka. Zakręty, które następują, sprawiają, że ​​ten sektor jest naprawdę przyjemny w prowadzeniu. W ubiegłym roku po raz pierwszy spróbowaliśmy go przejechać z wysokimi siłami dociskowymi i nie mogę się doczekać kolejnego podejścia w ten weekend.

Tor ma trochę z wszystkiego, więc zrównoważone podejście jest kluczem do dobrego przejazdu. Są wolne i szybkie zakręty, trudne strefy hamowania i potrzebujesz samochodu, któremu możesz zaufać. W ostatnich kilku wyścigach osiągnęliśmy taką równowagę, więc myślę, że możemy być konkurencyjni i zdobyć kilka dobrych punktów."

  

Esteban: "Austin jest fantastycznym torem i zawiera wiele ładnych wycinków z innych torów połączonych w jeden. Masz pierwszy sektor, który wygląda jak Suzuka i ciasny odcinek, który przypomina Meksyk: jest to dobry tor do walki, z szybkimi zakrętami i pewnymi szansami na dogonienie. Zakręt nr jeden i pierwszy lewy na końcu prostej z tyłu dają całkiem dobre możliwości.

Pierwszy sektor jest moim ulubionym. Jest bardzo szybki, bardzo techniczny, a w eskach musisz dobrze ustawić samochód, bo w przeciwnym razie tracisz czas we wszystkich następnych zakrętach. To dobra zabawa, ale trudno to przejechać właściwie. Ustawianie samochodu to duże wyzwanie. Potrzebujesz samochodu, któremu możesz zaufać w szybkich sekcjach a zarazem w wolnej sekcji - nie jest to łatwy kompromis.

Co sprawia, że ​​ten weekend jest wyjątkowy, to także miasto Austin. To takie fajne miejsce, z wieloma fajnymi lokalami z muzyką na żywo. Ma bardzo młodą atmosferę; to z pewnością przyjemne miejsce i miło jest zatrzymać się nieco dłużej, aby doświadczyć miasta przed wyjazdem do Meksyku. Jest wiele fajnych rzeczy do zrobienia i zeszłego roku poszedłem na dobry, duży amerykański stek. Kiedy byłem dzieckiem, jednym z moich marzeń było podróżowanie do Stanów Zjednoczonych i nie przyjechałem tutaj aż do mojego pierwszego wyścigu w Austin w 2016 roku, więc mam dużo do nadrobienia!"

  

Otmar Szafnauer - Dyrektor Zespołu

"Grand Prix Stanów Zjednoczonych to dla mnie domowy wyścig i zawsze jest to największa atrakcja roku. Kierowcy kochają ten tor, a Austin jest świetnym miejscem do wyścigów. To bardzo ważne, aby nasz sport miał dom w Ameryce i trzeba powiedzieć, że Austin zawsze zapewnia naprawdę dobry show. W ciągu ostatnich sześciu lat wykonali wspaniałą pracę.

Z zaledwie czterema wyścigami przed nami zbliżamy się do końca sezonu. Nadal zdobywamy dobre punkty i potrzebujemy więcej w ten weekend. Nasz występ w Japonii pokazał, że mamy bardzo dobrą prędkość w samochodzie na wymagającym torze. Myślę, że możemy być czwartym najszybszym zespołem w Austin."

KONTAKT PRASOWY
Ewelina Wołoszyn
e.woloszyn@ravenol.pl
Tel. 577-768-800