V Jubileuszowy Kongres Ekspertów Samochodowych

Ravenol wziął udział w piątej już edycji Krajowego Kongresu Ekspertów Samochodowych, który odbył się 2 czerwca 2018 roku na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym w Radomiu. Udział w Kongresie jest wyróżnieniem dla producentów i dystrybutorów, których produkty i usługi spotkały się z uznaniem zespołu ekspertów branżowych, w związku z czym jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani możliwością uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Więcej

Sahara Force India wywozi z Grand Prix Kanady dwa punkty

Esteban Ocon, który zajął 9 miejsce, po wyścigu powiedział: „„Dobrze, że zdobyłem kolejne punkty, ale mieliśmy dziś potencjał, by zdobyć ich więcej. Miałem fantastyczne pierwsze okrążenie i wyprzedziłem Hulkenberga, co było moim celem i dobrze trzymałem się na siódmym miejscu.

Więcej

Sahara Force India przygotowuje się do GP Kanady

Sergio Perez o torze w Montrealu a także o poprzednim występie powiedział: „Byłem rozczarowany wynikiem w Monako. Samochód był szybki, ale szczęście nie było po mojej stronie. Z każdym weekendem wyścigowym stajemy się bardziej konkurencyjni i chcę wrócić do samochodu, aby zapomnieć o Monako. Lubię odwiedzać Kanadę i mam bardzo dobre wspomnienia z Montrealu. W 2012 r. ukończyłem na podium w jednym z najbardziej ekscytujących wyścigów w mojej karierze i miałem tam inne świetne występy, w tym w...

Więcej

Zespół Inter Cars S.A. & Ravenol Rally Team Andrzej Filipek i Adam Kędzierski wystartowali w 1-szym Rally Pickup Design

W miniony weekend załoga wspierana przez Inter Cars S.A. i Ravenol Polska Andrzej Filipek i Adam Kędzierski wystartowali w drugiej rundzie cyklu Tarmac Masters, rajdzie Pickup Design. Na starcie zameldowało się ponad 120 załóg gotowych do zmagań na malowniczo położonych odcinkach specjalnych. Rajd rozgrywany był w schemacie 2 odcinków specjalnych przejeżdżanych 3 krotnie, czyli 3 pętle rajdu. Nasza załoga jak na poprzednich rajdach dysponowała Oplem Astra GSI startującym w klasie RO1....

Więcej

Ravenol na największych targach off-roadowych

Targi "ABENTEUER & ALLRAD" które odbędą się w Bad Kissingen w Niemczech (w dniach od 31 maja do 3 czerwca) to największe targi off-roadowe na świecie. Na stoiskach zaprezentuje się około 250 wystawców z całego świata. Odwiedzający targi w Bad Kissingen będą mogli zasięgnąć informacji na temat wszelkiego rodzaju pojazdów terenowych - od samochodów seryjnych 4x4 przez quady, pick-upy, do pojazdów ekspedycyjnych, pojazdów pustynnych i ciężarówek. Ponadto "ABENTEUER & ALLRAD Bad Kissingen"...

Więcej

Sahara Force India zdobyła w Monako osiem punktów dzięki szóstemu miejscu Estebana Ocona

Esteban po wyścigu powiedział: "Fantastyczny wynik. Jestem naprawdę szczęśliwy i to była świetna zabawa. Tempo, jakie mieliśmy, było imponujące, a zespół wykonał fantastyczną pracę ze strategią. Mieliśmy doskonałe wyczucie opon i zdarzały się momenty podczas wyścigu, kiedy byliśmy najszybszymi samochodami na torze. Na ostatnich kilku okrążeniach doganiałem Bottasa i Raikkonena z prędkością ponad sekundy na okrążenie i byłem tuż za nimi na końcu wyścigu. Wspaniale jest zdobyć ten wynik i sporo...

Więcej

DZIEWCZYNY NA KARTY

Czy wyścigi są dla dziewczyn? Jasne, że tak! – odpowiada Gosia Rdest, a wtóruje jej prawie setka dziewczyn, które wzięły udział w eliminacjach The Girls on Track – Karting Challenge w miniony weekend w Tychach.

Więcej

Wielkimi krokami zbliża się legendarny miejski wyścig F1 w Monaco.

Vijay Mallya, szef zespołu, powiedział nam: „Monako to zawsze świetna okazja, by zdobyć dobre punkty. Zarówno Sergio, jak i Esteban kochają ten tor i historycznie patrząc dobrze wypadają na torach ulicznych. Nasz samochód poprawia się z każdym wyścigiem. Modernizacje w Hiszpanii dały nam możliwość zrobienia kroku naprzód, a czeka nas jeszcze więcej. Po pięciu wyścigach czujemy, że mamy teraz za sobą pęd. Warto również pamiętać, że w 2016 roku po pięciu wyścigach zdobyliśmy mniej punktów niż...

Więcej

RAVENOL Polska uruchamia sieć warsztatową

RAVENOL PROFESSIONALS to sieć zrzeszająca niezależne warsztaty stosujące rozwiązania RAVENOL, których jedną ze specjalizacji jest obsługa skrzyń biegów. Wśród celów nadrzędnych sieci jest doskonalenie w zakresie podnoszenia jakości usług i zapewnienia każdemu klientowi szybkiej i satysfakcjonującej obsługi zgodnej ze standardem OE oraz stosowanie w warsztacie innowacyjnych rozwiązań w obszarze techniki smarowania (przekładnie automatyczne i manualne, silniki, układy wspomagania, pozostałe...

Więcej

Sahara Force India zdobywa dwa punkty w GP Hiszpanii

Po zakończonym wyścigu Sergio powiedział: "To było trudne popołudnie, ale zdobycie dwóch punktów w tych warunkach nie jest złym wynikiem i jest przyzwoitą nagrodą po trudnym wyścigu. Miałem dobry start, ale musiałem iść szeroko, aby uniknąć zderzenia z Grosjeanem i straciłem przez to wiele pozycji. Naprawdę skomplikowało mi to wszystko, ponieważ trafiłem za wiele innych samochodów.

Więcej

Przygotowania do wyścigu 24h dobiegają końca

Od 10 do 13 maja podczas 46. 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24h Race setki kierowców wyścigowych będą ścigać się na 25-kilometrowym połączeniu Nordschleife i toru GP Nürburgring. Po raz kolejny około 200 000 entuzjastów sportów motorowych będzie na miejscu, gdy ponad 160 drużyn będzie rywalizować w legendarnym wyścigu.

Więcej

GP HISZPANII 2018

"Nasza prędkość w Baku potwierdza, że zmierzamy we właściwym kierunku. Coraz lepiej rozumiemy nasz bolid i robimy postępy w każdym wyścigu. Zobaczmy, co możemy zrobić w Barcelonie, gdzie będziemy mieli więcej nowych części do wypróbowania w samochodzie."

Więcej

BAKU 2018 Grand Prix

Sezon Formuły 1 nabiera rozpędu i w przyszłym tygodniu Sahara Force India powalczy o punkty w stolicy Azerbejdżanu, Baku. "Baku będzie dla nas ważnym weekendem i jesteśmy zdeterminowani, aby powrócić do punktacji.” Powiedział szef zespołu Vijay Mallya. „Pierwsze kilka wyścigów nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, ale było to głównie spowodowane okolicznościami, które działały przeciwko nam. Byliśmy zaangażowani w incydenty na początkowych okrążeniach, które zepchnęły nas w klasyfikacji w...

Więcej

GOSIA RDEST W WSMP

Gosia Rdest w tym sezonie chce wziąć udział w pięciu rundach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszy weekend wyścigowy tej serii odbywa się 14-15 kwietnia w Poznaniu. Gosia pojedzie za sterami Seata Leona Racera, tak jak w poprzednich latach, gdy gościnnie brała udział w pojedynczych rundach.

Więcej

1 Rajd Baborowa

Rajd Baborowa był pierwszą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska rozegraną w okolicach Opola. Był to no nowy rajd, wiec nikt nie wiedział jakich odcinków specjalnych się spodziewać. Na zapoznaniu z trasą rajdu okazało się że będzie baaaardzo szybko. Po zapoznaniu, pozytywnym badaniu technicznym przystąpiliśmy do faktycznej rywalizacji na trasie piątkowego Prologu na ulicach Baborowa.

Więcej

Sahara Force India wraca z Chin bez punktów

Robert Fernley, zastępca kierownika teamu powiedział po zawodach: „To było jedno z tych popołudni, w którym kombinacja czynników uderzyła przeciwko nam a sprzyjała innym kierowcom. Tempo samochodu było solidne, a to zdecydowanie pozytywna rzecz, którą zabieramy ze sobą do Baku."

Więcej

Start sezonu GT3

Przed nami weekend pełen wydarzeń - sezon rozpoczyna także seria ADAC GT Masters - jak zwykle - na Motorsport Arena Oschersleben. Od lat ADAC GT Masters może się pochwalić licznymi oszałamiającymi supersamochodami, a w tym roku debiut nowej Hondy NSX GT3 i Ferrari 488 GT3 tylko zwiększy atrakcyjność serii.

Więcej

Force India w Grand Prix Chin

Powrót z Bahrajnu z jednym tylko punktem to słodko-gorzkie podsumowanie wyścigu. Oczywiście dobrze było pojawić się na tablicy wyników, ale wiemy, że potencjał był znacznie większy. Ale oprócz wyników wyścigu był to także ważny weekendowy test nowego samochodu. Na najbliższy weekend F1 przenosi się do Chin.

Więcej

NOWE SIM CENTER W GDYNI

Chcesz przekonać się jak wygląda najnowocześniejsze sim center w Europie i spróbować swoich sił na profesjonalnych symulatorach do motorsportu? Zajrzyj do Gdyni. Już 14 kwietnia otwarcie Ragnar Simulator 3City. Gośćmi specjalnymi będą Gosia Rdest i Nikodem Wiśniewski.

Więcej
Pokazuje 1 - 20 z 48 rezultatów